Рекомендації після встановлення брекетів

Брекети – це ефективний спосіб виправлення прикусу і досягнення ідеальної посмішки, але вони вимагають уважного ставлення та змін у повсякденному житті. Якщо ви вирішили поставити брекети в Києві, то зробили перший крок до здорових зубів та впевненості у собі.

Перші відчуття після встановлення брекетів

Перші кілька днів після встановлення брекетів можуть супроводжуватися болем і дискомфортом. Це абсолютно нормальна реакція на тиск, який створює ортодонтична система. Щоб полегшити ці відчуття, можна скористатися знеболювальними препаратами, але тільки після консультації з лікарем. Якщо дуги чи замки натирають слизову оболонку, використовуйте спеціальний ортодонтичний віск, який зменшує тертя і допомагає уникнути подразнення.

Коригування раціону

Брекети потребують уважності у виборі їжі. Жорсткі та липкі продукти можуть пошкодити систему, тому від них доведеться відмовитися. Наприклад, карамель, горіхи чи жуйка можуть залишати наліт на зубах і навіть зламати брекети. Водночас ваш раціон має містити більше м’яких продуктів, які легко пережовувати: супи, пюре, омлети або приготовлені овочі.

Правильна гігієна ротової порожнини

Після кожного приймання їжі необхідно ретельно чистити зуби, використовуючи ортодонтичну зубну щітку та спеціальні йоршики. Вони дозволяють очистити залишки їжі навіть у найважчодоступних місцях. Іригатор стане корисним доповненням для підтримання гігієни – він ефективно видаляє залишки їжі та зменшує ризик утворення нальоту.

Відвідування лікаря та підтримка брекет-системи

Регулярні візити до ортодонта є обов’язковими, адже саме лікар контролює динаміку лікування, активує дуги та вчасно коригує систему. Якщо виникли проблеми – відклеївся брекет, пошкоджена дуга або виникає постійний дискомфорт – важливо одразу звернутися до лікаря. Самостійне втручання може тільки погіршити ситуацію.

Додаткові рекомендації після встановлення брекетів

Носіння брекетів вимагає змін у щоденних звичках, але всі ці зусилля окупляться здоровою та привабливою посмішкою. Дотримуйтесь рекомендацій, ретельно доглядайте за порожниною рота і своєчасно консультуйтеся з лікарем, щоб досягти бажаного результату. Якщо вам потрібна додаткова консультація чи допомога, наша клініка Родинна Стоматологія завжди готова вас підтримати!

Статті

Країна
06.01.2025
12:00

2025: відновлення відкладається

Вище стелі не стрибнеш. А можливості української економіки в умовах війни її якраз досягли. Тому наступного року і наш Кабмін, і Єврокомісія, і Міжнародний валютний фонд – усі очікують уповільнення зростання валового внутрішнього продукту (ВВП)...
Донбас
05.01.2025
17:38

Ліки від похмілля, пиво від слабоумства, бенкет горою і залишені без хліба діти.... Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулий тиждень припав на підготовку до Нового року, власне свято і, звичайно ж, на наслідки новорічних гулянь. На окупованому Донбасі ці самі гуляння «царським велінням» затягнулися аж до 8 січня, тож не дивно, що на перше місце в місцевих ЗМІ...
Країна
03.01.2025
10:00

Яничари «руського міра». Як з українських дітей роблять ворогів України

Найбільш вразлива для пропаганди категорія населення – це діти. Незміцніла психіка, відсутність життєвого досвіду і часто обмежений інтелектуальний розвиток робить їх легкою здобиччю для дорослих, які навіюють будь-які ідеї.
Всі статті