Особливості молдавського коньяку

Історія виноробства Молдови налічує тисячоліття. Країна з унікальними ґрунтами, ідеальним для виноградарства кліматом має цілий пласт традицій виноробства, яке сьогодні включає і виробництво коньяків. Про ці вишукані міцні напої і йтиметься у статті. 

Історія молдавського коньяку

Алкоголь уперше стали робити в Калараші в середині XIX століття за французькими технологіями. На початку XX століття молдавські коньяки здобули визнання в Європі, але поки випускалися в невеликих обсягах. Їхнє виробництво розквітло в Молдові в середині XX століття. Експорт такого алкоголю істотно зріс і приносив до бюджету третину валютного запасу.

Як називається молдавський коньяк

Аристократичні, з витонченим смаком молдавські міцні напої здобули багато медалей, але не заслужили у французів право іменуватися коньяком. Влада країни не хотіла втрачати позиції на світовому ринку і погоджуватися із запропонованою безликою назвою "бренді". У середині дев'яностих років минулого століття було вирішено перейменувати молдовський міцний напій на дівін. Існує думка, що термін походить від скороченого виразу "дистиляція вин". Але виноробам Молдови більше подобається переклад із румунської мови, що означає "чарівний, чудовий".

Дивин сьогодні

Молдова продовжує виготовляти якісний бренді та експортувати його до багатьох країн світу. На наймолодшому виробництві цього алкоголю "Молдавський стандарт" працюють фахівці з Франції, а керує заводом технолог Жером Тесандьє. Напої створюють із купажу виноградних спиртів за допомогою подвійної дистиляції та витримують у дубових діжках або в алюмінієвих чанах із дошками з дуба. Наприкінці процесу в дивіни, які можна купити в маркеті важливих штук MAUDAU, додають цукор і карамель.

Як маркуються дівіни

У законодавстві Молдови є пункт, що стосується регламенту виробництва дивінів. Вони повинні виготовлятися з додаванням м'якої води відповідно до встановлених органолептичних показників і витримуватися не менше трьох років. Маркування алкоголю розшифровується так:

  1. DVM - напої з витримкою від 6 років;
  2. DVS - алкоголь із витримкою від 8 років;
  3. DVV - дивіни з витримкою від 10 років;
  4. DVFV - елітні алкогольні напої з витримкою від 20 років.

У лінійці є дивіни, позначені трьома, чотирма, п'ятьма зірочками, що позначають термін витримки.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті