На що звертати увагу під час вибору портативної колонки

Хоча якість звучання такої акустики неідеальна, її автономність для багатьох значно перевершує цей недолік. Який до того ж із кожним роком втрачає актуальність. Але як вибрати найкращу модель, коли ринок пропонує сотні та тисячі варіантів на будь-який бюджет? Пропонуємо ознайомитися з основними критеріями, які допоможуть вам у цій нелегкій справі.

Потужність

Для багатьох це головний параметр. Тут можливі такі варіанти: 

  • до 10 Вт — це найбільш компактні, «кишенькові» колонки, які придатні для прослуховування музики в невеликих приміщеннях;

  • 10-25 Вт — універсальні моделі, у міру компактні та доволі звучні;

  • до 45 Вт — колонки для великих приміщень чи для забезпечення потужного звучання на відкритій місцевості.

Динаміки

Для портативної акустики частотний діапазон — не найважливіша характеристика, бо низькі частоти тут майже відсутні (не дозволяють розміри). Тому не варто купувати моделі, у яких поріг частот обов'язково починається із 20 Гц. 

Зазвичай вони все одно відтворюють у діапазоні не нижче 65 Гц. Якщо вже так хочеться хоч якихось басів, підійде двосмугова колонка із сабвуфером, але це вже буде не надто компактний варіант.

Автономність

Орієнтуватися на ємність батареї не зовсім правильно, бо час роботи залежить ще від багатьох чинників. Краще дивитися на час автономної роботи: виробники вказують його із розрахунку роботи акустики на 70% від максимальної потужності.

Для невеликих моделей середній час роботи без підзарядження складає 7 годин, для більш потужних — 14 годин плюс-мінус.

Захист

Для портативних колонок цей параметр також важливий. Орієнтуйтеся на стандарт не нижче IP64, але чим вища друга цифра, тим краще. Наприклад, захист на рівні стандарту IP67 означає, що пристрій здатен витримати занурення на глибину 1 метр протягом 30 хвилин.

Бездротовий інтерфейс

Найбільш розповсюджене, тобто універсальне, з’єднання через Bluetooth. Вибирайте стандарт не менше 4.1: він гарно захищений від перехресних перешкод. Але версія на якість звуку не впливає, на відміну від підтримуваних кодеків. Кращими будуть ті, що підтримують aptX, LDAC чи aptX HD. Але це вже буде більш дорогий ціновий сегмент.

Інтерфейси Wi-Fi, AirPlay чи NFC зустрічаються рідше, бо мають низку суттєвих обмежень.

Роз’єми

Головний — це роз'єм живлення. Сучасний стандарт USB-С, хоча ще можна зустріти microUSB. Колонки із фірмовими роз’ємами краще не брати, бо адаптер із кабелем потрібно буде носити із собою.

Крім живлення, можуть бути порти mini-Jack 3.5 (для трансляції аудіо зі смартфонів, планшетів чи ноутбуків), Micro SD (програвання музикальних треків із карти пам'яті), USB Type A (для підзарядження інших гаджетів, флешки). Якщо USB Type A призначений тільки для підзарядження, біля роз'єму буде напис «OUT» або іконка блискавки.

Статті

Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Світ
18.04.2025
08:54

“Мир, якого прагне Путін, – це мир цвинтаря для українців”. Західні ЗМІ щодо дій і заяв президента Трампа

У шаленому пориві до “миру” Трамп майже вимостив Путіну дорогу до столу переговорів, йдучи на упереджувальні поступки і киваючи на кремлівську пропагандистську брехню. Від прийняття російської тези про те, що вторгнення було відповіддю на прагнення...
Всі статті