Коли пробіотики потрібні для профілактики: огляд

До пробіотиків належать бактерії, користь яких для організму людини доведена. Частіше як засоби їх випускають у вигляді дієтичних добавок, набагато рідше — у вигляді лікарських засобів. Замовити пробіотики ви можете за посиланням https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/probiotiki на сайті медичної інформаційної системи apteka911. Проте коли організм реально потребує допомоги сторонніх мікроорганізмів?

Задачі пробіотиків

Мікрофлора людини — це унікальне й неповторне середовище. Її часто порівнюють з відбитком пальців або візерунком на райдужній оболонці ока. Декілька функцій пробіотиків, коли вони потрапляють у кишківник:

  • боротьба з патогенними бактеріями;
  • створення захисних бар’єрів на стінках кишківника;
  • забезпечення умов для природнього створення мікрофлори.

Тож коли людина приймає пробіотики у їжу, вона відчуває їхній ефект майже одразу. Однак накопичувального результату немає. Якщо одразу після останнього приймання ліків повертаються старі проблеми, це означає, що власна мікрофлора ще не відновилась.

Як комплексно покращити стан кишківника?

Профілактика мікрофлори передбачає оновлення всього складу бактерій у кишківнику. Нормальний результат можливий лише за умови комплексного підходу:

  • регулярне й повноцінне харчування, що включає рослинну й кисломолочну їжу;
  • фізична активність та покращення неспецифічного імунітету.

Ці речі пов’язані між собою. До того ж при прийманні пробіотиків паралельно укріплюється імунна система. Деякі її клітини утворюються та розвиваються саме у ШКТ. Тож профілактичний ефект від дієтичних добавок з пробіотиками можливий лише при всебічному підході.

Коли профілактика — це необхідність?

Профілактичне приймання пробіотиків необхідне, якщо у вас є проблеми з ШКТ. Це потрібно при довгих хронічних захворюваннях, частому вживанні антибіотиків, профілактиці алергічних реакцій.

Приймати пробіотики треба додатково, коли страждає ШКТ або є негативні наслідки для нього. Додають до їжі їх і при надмірній чутливості до харчових компонентів.

Статті

Країна
21.12.2024
10:15

Економічні підсумки-2024: і це минеться…

Зрозуміло, що українці не стали менше їсти та не перестали купувати одяг та взуття. Просто їх самих у країні стало значно менше.
Донецьк
20.12.2024
11:00

Телемедицина на Донеччині: між ідеєю та практикою

Телемедицина – це медична послуга, яка надається на відстані через електронні засоби зв’язку. Простими словами - онлайн-консультації з лікарями за допомогою телефона, планшета або комп’ютера.
Країна
19.12.2024
11:54

Павло Лакійчук: Від того, як відбуватиметься битва за Покровськ, залежить весь перебіг бойових дій на Донецькому напрямку

Останні місяці ситуація на фронті для українських військ стабільно погіршується. На сьогодні ворог сконцентрував увагу на Покровському та Курахівському напрямку та досяг там певних успіхів. Військові говорять, що окупація Курахового – це питання...
Всі статті