Головні страхи шахістів

Кожна людина має власні страхи. Хтось боїться павуків, змій, висоти чи ще чогось. Шахісти не є винятком. Але їх професійні страхи мають зовсім іншу природу. Сьогодні варто розглянути моменти, котрі лякають початківців, а часто й професійних гравців. Навіть якщо мова йде про уроки з шахів онлайн, де зазвичай боятися взагалі нічого.

Поразка слабкому гравцеві

Цей страх трапляється в житті кожного гравця. Особливо з цим зіштовхуються молоді шахісти, які сприймають поразку менш досвідченому гравцеві як справжню катастрофу. Навіть якщо рейтинг має різницю 400 балів, а ймовірність поразки лише 8%, не варто її виключати. Вирішальну роль можуть зіграти такі фактори:

  • Надмірна самовпевненість.
  • Недостатня сконцентрованість на грі.
  • Погане фізичне самопочуття.
  • Інші стресові фактори, що не дають змоги повною мірою контролювати хід гри.

Варто розглядати таку поразку з аналітичного погляду, намагаючись зрозуміти її причини. Це дозволить надалі уникати подібних ситуацій. Кожна поразка може стати цінним досвідом, навіть якщо зараз ви тільки починаєте брати уроки шахів онлайн.

Втрата переваги

Такий страх також розповсюджений серед гравців. Іноді він проявляється навіть у досвідчених шахістів, не дивлячись на високий рейтинг. Такий страх має певне підґрунтя. Багато гравців втрачають концентрацію після отримання позиційної чи матеріальної переваги. Вони стають повністю впевненими у власній перемозі, однак в кінцевому результаті зазнають поразки.

В таких випадках варто завжди зберігати максимальну сконцентрованість на партії. Не варто передчасно радіти успіху, оскільки гра завершується лише після того, як ваш опонент визнає власну поразку. В іншому випадку ваші поспішні дії можуть призвести до програшу.

Втрата рейтингових балів

Доволі розповсюджений, але абсурдний страх. Можна зрозуміти, коли мова йде про лідерів рейтингу FIDE. В такому випадку втрата рейтингу може стати перепоною для вдалої кваліфікації на турнір претендентів. Однак на нижчому рівні подібні страхи тільки заважають концентруватися на грі. Втрата кількох десятків рейтингових балів в подібній ситуації зазвичай не відіграє важливого значення і не має катастрофічних для кар’єри наслідків. Страждає виключно его гравця — якість гри гірше не стає, як і не зменшуються можливості для подальшого розвитку.

Грубі помилки в кожній партії

Відповідальна партія, від якої залежить результат турніру, завжди давить на людину. Приймати правильні рішення в такому випадку складно. Це веде до появи страху припуститися помилки, котра може призвести до поразки.

Чисельні перевірки та переперевірки ходів створюють значне навантаження на гравця, що веде до високого стресу, котрий тільки заважає в досягненні успіху. Страх зробити помилку іноді й призводить до неї. Таке можна спостерігати й проходячи уроки з шахів онлайн. 

Важливо пропрацьовувати страхи з професіоналами, особливо на етапі навчання. Наприклад, спеціалісти CHESS LEADER відмічають подібні прояви в учнів, приділяючи увагу роботі зі страхами. Це дає можливість знизити рівень стресу та досягати кращих результатів при інших рівних умовах.

Статті

Країна
13.09.2024
16:15

Зростання цін та гривня: спокій зі знаком питання

Зберігши свою облікову ставку на рівні 13%, Національний банк України сигналізував: до кінця року різкого зростання цін у країні не очікується. А отже, і обвалу гривні.
Країна
12.09.2024
16:21

Україна нарощує виробництво дронів: проблеми та виклики

73% опитаних виробників сектору ОПК не бачать жодних кроків від держави щодо покращення умов ведення оборонного бізнесу в Україні.
Світ
11.09.2024
19:13

Про далекобійні ракети, сучасні винищувачі, дипломатію і трибунал над Путіним і Лавровим. Огляд західних медіа

Західні союзники спочатку опираються закликам надати більш сучасне обладнання, тільки щоб погодитися на багато місяців пізніше. Такий перервний потік давав українським військовим менше часу на інтеграцію складного і потужного озброєння, залишивши...
Всі статті