Гіпотиреоз: що вказує на хворобу

Нестача гормонів щитоподібної залози призводить до гіпотиреозу. Первинний гіпотиреоз виникає внаслідок аутоімунних процесів, радіоактивного опромінювання, чи як результат деяких лікарських препаратів при терапії інших захворювань. Вторинний гіпотиреоз — наслідок захворювань гіпофіза, коли припиняється секреція ТТГ.

Для лікування гіпотиреозу ендокринолог призначає Л-тироксин, як замісну терапію. Гіпотиреоз є найпоширенішою патологією щитоподібної залози. Нестача гормону притаманна для жінок у період передклімаксу та безпосередньо клімаксу. Чоловіки хворіють на гіпотиреоз приблизно в 5 разів менше.

Симптоматика гіпотиреозу

На початку хвороби погіршується загальний стан. Людина відчуває наступні симптоми:

  • втома та неможливість неї позбавитись методом сну чи відпочинку;
  • постійне відчуття холоду;
  • поганий настрій і навіть депресивний стан;
  • різке збільшення ваги;
  • зниження артеріального тиску;
  • погіршення концентрації уваги та пам’яті;
  • анемія;
  • сухість шкіри та ламкість нігтів і волосся.

У жінок порушується менструальний цикл та значно знижується лібідо, а фертильні функції згасають. Для виявлення хвороби знадобиться проходження лабораторних обстежень. Варто звернутися до сімейного лікаря, що збере загальний анамнез та дасть направлення до ендокринолога.

Методи діагностики гіпотиреозу

Прояви та симптоми можуть бути не дуже явними, в цьому є підступність хвороби. Загалом лікарі радять проходити профілактичні обстеження на виявлення проблем із щитоподібною залозою раз на 5 років після 35-річного віку. Для діагностики захворювання за наявності симптомів призначають такі методи:

  • гормональні дослідження — рівень ТТГ, FT4, FT3;
  • АТПО;
  • загальний рівень холестерину;
  • аналіз на анемію;
  • УЗД ЩЗ;
  • ЕКГ.

При гіпотиреозі порушуються функції багатьох систем організму. Значно змінюється зовнішність: набряки роблять риси обличчя грубими, шкіра стає сухою та лущиться, волосся стає рідким, а брові можуть випадати. Може виникнути дихальна недостатність, в більш легких випадках дихання стає не глибоким, з’являються хрипи, а голос грубішає. Виникає м’язова слабкість, судоми та набряки суглобів.

Як лікування призначають замісну терапію на постійній основі. Препарати, до складу яких входить левотироксин, пацієнти приймають протягом усього життя. Це дає можливість підтримувати стан здоров’я в нормальному стані. Завдяки лікам гормональний баланс відновлюється і людина може жити доволі якісним життям.

Статті

Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Світ
18.04.2025
08:54

“Мир, якого прагне Путін, – це мир цвинтаря для українців”. Західні ЗМІ щодо дій і заяв президента Трампа

У шаленому пориві до “миру” Трамп майже вимостив Путіну дорогу до столу переговорів, йдучи на упереджувальні поступки і киваючи на кремлівську пропагандистську брехню. Від прийняття російської тези про те, що вторгнення було відповіддю на прагнення...
Всі статті