В історії зі звільненням воєнкомів потрібно повністю змінювати підхід, а не просто влаштовувати ротацію керівників

Подібне рішення назрівало давно. За даними ЗМІ, ринок нелегальних послуг «військкомів» на даний момент оцінюється у більш ніж 4 млрд доларів. І йдеться саме про масову проблему, яка є у всіх областях без винятку. Тому рішення Президента скоріше політичне, аби позначити свою позицію щодо ситуації з корупцією у цій сфері.

Однак наразі є кілька питань щодо саме такого підходу.

1. Якою буде причина звільнення? Адже за КЗпП не можна звільнити людину просто так, інакше звільнена не лише зможе поновитися на посаді через суд, а й отримати від держави компенсацію за той час, коли вона не працювала.

2. Очевидно, що в тих ТЦК, де використовувалися корупційні схеми, ними не займався голова ТЦК, це була вертикаль. Чи зможе зміна однієї ланки, хай і вищої, зламати схему?

3. Якщо звільнених підозрюють у протизаконних діях, їх треба не звільняти, а судити. Якщо ж ні, то чому тоді звільняють?

4. Глави ТЦК – це підполковники та вище. Тому розмови про «відправлять на фронт» – це не про штурмові бригади, це про штаби на третій лінії оборони у найскладніших випадках. Тобто, по суті, це може стати дуже зручною «індульгенцією» для окремих не найдопорядніших людей, які за півроку повернуться, але вже як УБД, і знову займуть посади в ТЦК і продовжать робити те, що робили.

Підсумовуючи, я сказав би, що вектор дій президента Зеленського однозначно правильний. Суспільство, як цивільне, так і військове, бачить масу проблем із ТЦК, і ці проблеми потрібно вирішувати. Але рішення повинні обмежуватися формальностями типу звільнень.

Ті, хто намагається незаконно нажитися на війні, мають відповідати за законом. І це стосується не лише ТЦК та мобілізаційних заходів, у нас аналогічна історія і з ВЛК, коли військові, які отримали поранення на фронті, не можуть отримати відповідного висновку комісії за півроку. Це не нормально, і це теж потрібно врегулювати в максимально короткі терміни. Тому потрібно повністю змінювати підхід, а не просто влаштовувати ротацію керівників.

Записав: Данило Вереітін

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті