Президентські вибори-2024: чи обиратимуть українці нового гаранта Конституції

Закон однозначно стверджує, що під час дії воєнного стану вибори провести неможливо. Тут відсутні додаткові можливості для трактувань.

З іншого боку, восени 2023 мали б відбутись вибори до парламенту, а весною 2024-го - вибори президента. Так чи інакше, але тема виборів природньо кружляє вулицями урядового кварталу. Я вважаю, що на питання виборів сьогодні слід дивитись крізь дві призми: призму національної безпеки та призму демократії. Чи посилять вибори сьогодні національну безпеку та демократію, чи ні? Моя відповідь - ні. Адже, проведення виборчої кампанії під час активних бойових дій зумовить сплеск популізму та спробу розколоти суспільство на опонуючі політичні табори. Це навряд посилить єдність, яка нам сьогодні так необхідна. Я вже не говорю навіть про небезпеку обстрілів масових скупчень людей у місцях голосування.

Щодо демократії - тут варто памʼятати, що чинну владу обрали люди шляхом вільних виборів у мирний час. Та навіть під час воєнного стану у нас працюють демократичні інститути. У нас вільні медіа, які мають можливість вільно доносити інформацію до людей, у нас працює інструмент звернень громадян, у тому числі, через інститут петицій і багато інших інститутів, які дозволяють стверджувати, що в Україні зберігається демократія попри воєнний стан та не задіяні можливості обмежити певні права людей.

Записав: Данило Вереітін

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті