Президентські вибори-2024: чи обиратимуть українці нового гаранта Конституції

Закон однозначно стверджує, що під час дії воєнного стану вибори провести неможливо. Тут відсутні додаткові можливості для трактувань.

З іншого боку, восени 2023 мали б відбутись вибори до парламенту, а весною 2024-го - вибори президента. Так чи інакше, але тема виборів природньо кружляє вулицями урядового кварталу. Я вважаю, що на питання виборів сьогодні слід дивитись крізь дві призми: призму національної безпеки та призму демократії. Чи посилять вибори сьогодні національну безпеку та демократію, чи ні? Моя відповідь - ні. Адже, проведення виборчої кампанії під час активних бойових дій зумовить сплеск популізму та спробу розколоти суспільство на опонуючі політичні табори. Це навряд посилить єдність, яка нам сьогодні так необхідна. Я вже не говорю навіть про небезпеку обстрілів масових скупчень людей у місцях голосування.

Щодо демократії - тут варто памʼятати, що чинну владу обрали люди шляхом вільних виборів у мирний час. Та навіть під час воєнного стану у нас працюють демократичні інститути. У нас вільні медіа, які мають можливість вільно доносити інформацію до людей, у нас працює інструмент звернень громадян, у тому числі, через інститут петицій і багато інших інститутів, які дозволяють стверджувати, що в Україні зберігається демократія попри воєнний стан та не задіяні можливості обмежити певні права людей.

Записав: Данило Вереітін

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті