ЗСУ почали застосовувати американські ракети "повітря-земля" Zuni

Українська бойова авіація застосовує проти російських окупантів американські ракети "повітря-земля" Zuni, - пише Мілітарний.

Командувач Повітряних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Микола Олещук опублікував фото штурмовика Су-25, озброєного цими ракетами.

Ці авіаційні ракети призначені для ураження наземних цілей, фортифікаційних споруд, інших об’єктів та колон ворожої техніки на марші.

Видання нагадало, що у січні Сполучені Штати включили до одного з пакетів військової допомоги Україні 4000 авіаційних некерованих ракет Zuni.

Зазначається, що найактивніше 127 мм некеровану авіаційну ракету “повітря-земля” Zuni застосовувала авіація ВМФ США та Корпусу морської піхоти у військових кампаніях 1960-1970-их років, зокрема у В’єтнамі.

Ракету розробили інженери Станції авіаційного озброєння ВМС США China Lake у 1950-их. Із 1958 її почав серійно виробляти підрозділ Hunter-Douglas компанії Bridgeport Brass Company. Із 1966 року ракету за ліцензією виробляла бельгійська компанія Forges de Zeebrugge, яка нині належить Thales.

Носіями зброї, окрім американських літаків 60-70-их років, стали штурмовики A-10 Thunderbolt II, винищувачі F-16 Fighting Falcon, F/A-18 Hornet та гелікоптер Bell AH-1W Super Cobra.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті