ЗСУ отримають перші шість винищувачів F-16 у липні - The New York Times

Наразі 12 українських пілотів готові піднятися в небо на F-16 після 10 місяців навчання в Данії, Великій Британії та США. Однак до моменту їхнього повернення на лінію фронту, в Україну буде доставлено лише шість таких винищувачів із приблизно 45 обіцяних європейськими союзниками, - повідомляє Телеграм-канал "DW Главное" з посиланням на The New York Times.

Виною тому - довготривалий процес навчання українського льотного складу. Навчання українських пілотів почалося в серпні 2023 року на авіабазі Скрідструп на півдні Данії, але брак мовних навичок і знання західних льотних технологій сповільнили перебіг процесу. Крім цього, на відправлення Києву винищувачів довго не погоджувався Вашингтон. В адміністрації Байдена наголошували, що F-16 навряд чи зможуть змінити стан справ на фронті, оскільки навчання їхньому обслуговуванню може тривати роки", - ідеться в повідомленні.

У повідомленні нагадується, що Данія, Нідерланди, Норвегія та Бельгія зобов'язалися відправити в Україну близько 45 винищувачів, що достатньо для трьох невеликих ескадрилій. Данія відправить перші шість F-16, ще 13 мають прибути до кінця року і 2025 року. Інші країни поки не визначилися з датами постачання.

F-16, імовірно, будуть озброєні ракетами і бомбами малої та середньої дальності, що допоможе ЗСУ заповнити нестачу боєприпасів наземного базування, вказується в повідомленні.

Як повідомлялося, РФ виробляє снарядів утричі більше, ніж США та ЄС. Але є "межа можливостей".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті