"Зовсім інший стимул". Трамп хоче "продати" своїм виборцям угоду про корисні копалини – політичний експерт

Угода про корисні копалини між Україною та США теоретично могла б стати гарантією безпеки, але цього недостатньо. Про це "ОстроВу" розповів політолог, керівник Аналітичного центру "Об’єднана Україна" Ігор Петренко.

"Я завжди говорив про те, що прагматичні інтереси є важливими. Коли Сполучені Штати відстоюють інтереси не лише демократії, свободи, боротьби з авторитарними режимами, а й інтереси своїх компаній, які знаходяться на конкретній території та мають від цього певний зиск, це зовсім інша історія, зовсім інший стимул. Але ми розуміємо, що якщо припинити вогонь, американські компанії навряд чи одразу почнуть розробку родовищ. Але в цілому в цьому є логіка", - вважає він.

Разом з тим він зазначив, що тільки цього недостатньо в якості гарантій безпеки.

"Європейці кажуть, що готові відправити миротворчий контингент 30 000 осіб, але не безпосередньо на лінії фронту. Вони кажуть, що має бути захист від Сполучених Штатів Америки. Якщо не хочете військових, тоді ви маєте гарантувати безпеку в повітрі. Це вже інша історія, тут є зобов'язання. Історія з ресурсами і компаніями США теоретично може працювати. Але ми маємо також розуміти, що військова компонента і певні зобов'язання в цій частині, нехай і не наземний контингент, — це дуже важливо, і цього потрібно прагнути", - підкреслив Ігор Петренко

За словами політолога, Дональд Трамп хоче цю угоду гарно продати своїм виборцям.

"Він може показати, що, дивіться, ми тут не просто так, мені все одно про питання прав, свобод, ліберальної демократії і так далі, але ми отримуємо від цього вигоду. Це його стиль, його підхід — він може гарно продати цю угоду електорату", - вважає політолог.

Ігор Петренко також звернув увагу на те, що Україні вдалося максимально відбити "кабальні умови", які були в угоді, зокрема щодо 500 мільярдів.

"Ми говоримо про фонд, в який будуть надходити відрахування на відбудову країни, інвестиції та подальші економічні проекти. В принципі, ми тут нічого не втрачаємо. Насправді зобов'язань виплачувати конкретну суму немає, а спільний фонд може бути", - підкреслив він.

Як повідомлялося раніше, за словами президента Володимира Зеленского, Україна не погодиться на припинення вогню без гарантій безпеки.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Світ
18.04.2025
08:54

“Мир, якого прагне Путін, – це мир цвинтаря для українців”. Західні ЗМІ щодо дій і заяв президента Трампа

У шаленому пориві до “миру” Трамп майже вимостив Путіну дорогу до столу переговорів, йдучи на упереджувальні поступки і киваючи на кремлівську пропагандистську брехню. Від прийняття російської тези про те, що вторгнення було відповіддю на прагнення...
Світ
16.04.2025
13:57

«Трамп і Зеленський загнали себе в становище заручників». Російські ЗМІ про Україну

«Відносне затишшя з боку західних політиків щодо удару по Сумах також свідчить про зміни в підходах Вашингтона і Брюсселя до тиску на Росію"...
Всі статті