Жителям Донеччини заборгували майже 80 млн гривень компенсації на ремонт житла, пошкодженого обстрілами

Майже 80 млн гривень складає заборгованість держави перед жителями Донецької області, які подали на компенсацію за пошкоджене обстрілами житло в межах програми «єВідновлення». Про це повідомила заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОВА Лариса Гусева на брифінгу 26 вересня.

За її словами, загальна кількість пошкодженого та зруйнованого житла в регіоні – 40 976 будинків. Серед них 4184 багатоквартирних будинки та 36 792 приватних. 

«З моменту запуску програми «єВідновлення» у травні 2023 року жителі Донеччини подали 10157 заяв на отримання державної допомоги на відновлення пошкодженого житла. Відповідні комісії прийняли 6586 позитивних рішень. Заборгованість держави перед людьми які подали на відшкодування за пошкоджене житло, складає 78,8 млн гривень. Але є сподівання, що всі суми будуть виплачені», - зауважила Гусева.

Ще 239 заяв були протерміновані. Це означає, що через велике навантаження або безпекову ситуацію комісія не встигає виїхати на обстеження пошкодженого житла. Розгляд заявки призупиняють, але це не означає, що ці заяви залишать без розгляду. Коли настане можливість, комісія зробить обстеження та прийме відповідне рішення.

Щодо знищеного житла, то через програму «єВідновлення» жителі Донеччини подали 4874 заявки. Прийняті 955 позитивних рішень на загальну суму 1,5 млрд гривень. Протерміновано 1125 заяв, рішення по яких буде прийняте.

Як повідомлялося, на Донеччині компенсації по «єВідновленню» за втрачене житло перевищили мільярд гривень.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті