Жителям Донеччини заборгували майже 80 млн гривень компенсації на ремонт житла, пошкодженого обстрілами

Майже 80 млн гривень складає заборгованість держави перед жителями Донецької області, які подали на компенсацію за пошкоджене обстрілами житло в межах програми «єВідновлення». Про це повідомила заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОВА Лариса Гусева на брифінгу 26 вересня.

За її словами, загальна кількість пошкодженого та зруйнованого житла в регіоні – 40 976 будинків. Серед них 4184 багатоквартирних будинки та 36 792 приватних. 

«З моменту запуску програми «єВідновлення» у травні 2023 року жителі Донеччини подали 10157 заяв на отримання державної допомоги на відновлення пошкодженого житла. Відповідні комісії прийняли 6586 позитивних рішень. Заборгованість держави перед людьми які подали на відшкодування за пошкоджене житло, складає 78,8 млн гривень. Але є сподівання, що всі суми будуть виплачені», - зауважила Гусева.

Ще 239 заяв були протерміновані. Це означає, що через велике навантаження або безпекову ситуацію комісія не встигає виїхати на обстеження пошкодженого житла. Розгляд заявки призупиняють, але це не означає, що ці заяви залишать без розгляду. Коли настане можливість, комісія зробить обстеження та прийме відповідне рішення.

Щодо знищеного житла, то через програму «єВідновлення» жителі Донеччини подали 4874 заявки. Прийняті 955 позитивних рішень на загальну суму 1,5 млрд гривень. Протерміновано 1125 заяв, рішення по яких буде прийняте.

Як повідомлялося, на Донеччині компенсації по «єВідновленню» за втрачене житло перевищили мільярд гривень.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті