Мешканці віддалених сіл продовжують за паї отримувати від місцевого аграрія хліб. Попри окупацію – джерело (ФОТО)

Мешканці як мінімум кількох віддалених сіл Старобільщини – власники земельних паїв – і зараз, попри окупацію регіону, продовжують отримувати від аграрія, який до останнього часу орендував їхні паї, хлібобулочні вироби та борошно. Про це "Острову" повідомила місцева мешканка 14 липня.


"Хліб та інші вироби з борошна, як і власне борошно, можуть – умовно в якості орендної плати – брати ті, чиї паї обробляє це підприємство", – каже жінка.

За її словами, мова йде про аграрія, який не лише вирощує зернові й просапні культури, але й має власну досить потужну хлібопекарню, яка продовжує працювати. До окупації регіону він не лише виплачував пайщикам орендну плату за землю, але й – звичайно, якщо люди цього потребували – видавав продукцію власного виробництва. Тепер же ця продукція багатьох рятує.

"Адже власники паїв – це здебільшого дуже немолоді люди, колишні співробітники місцевого колгоспу, – каже джерело "ОстроВа". – Нерідко це селяни у віці під 80 чи навіть за 80 років".

При цьому, за словами мешканки села, насправді хлібом аграрій забезпечує не лише пайщиків. Справа в тому, що дехто з них має можливість взяти, наприклад, три буханки за певний період, а йому й однієї вистачає… Отже, такий пайщик бере хліб не лише для себе, а й для сусідів, у тому числі для біженців із зруйнованих міст Луганщини, які оселились у цій частині області. Або – хліб беруть родичі чи сусіди того чи іншого пайщика, який виїхав з регіону чи живе в іншому селі.

Стосовно того, що аграрій, строго кажучи, продовжує працювати в регіоні, де діє окупаційна влада, місцеві мешканці переконані: його за це дуже важко засуджувати.

"Аграрний бізнес – це той бізнес, який не можна "перевезти" в інший регіон, – переконана співрозмовниця "ОстроВа". – Наприклад, сільгосппідприємство обробляє понад три тисячі гектарів землі, має зобов’язання перед пайщиками, банками, має дотримуватись сезонного графіку... Або – має поголів’я великої рогатої худоби, кілька сотень. Ну, хіба це можна "перевезти"? Це треба або кинути, або ж залишитись тут. А покинути землю, покинути худобу – це значно важче, ніж покинути будь-який інший бізнес. Це зовсім інша відповідальність".

Повертаючись до аграрія, який продовжує давати селянам хліб – доля його бізнесу (як і загалом сільського господарства регіону) абсолютно невизначена. Зерно нового врожаю окупанти продовжують вивозити в росію, "правила гри" стосовно власності на землю тощо абсолютно невизначені… І немає жодних гарантій, що підприємства цієї частини області не спіткає доля агрофірм Кремінської чи Рубіжанської громад Луганщини, де велись активні бойові дії, і замість сільгосптехніки в період цьогорічної посівної полями їздили ворожі танки та БМП.

Як кажуть місцеві мешканці, вони продовжують звертатись до керівника агрофірми з питаннями щодо перспектив роботи підприємства, щодо орендної плати та навіть того, чи вони залишаться власниками паїв. Безумовно, дати на ці питання чітку відповідь голова агрофірми, який лишився працювати в окупації, не може.

"Поняття власності, в тому числі власності на землю, оренди землі, орендної плати в умовах окупації є більше ніж умовними й абстрактними", – каже інший співрозмовник "ОстроВа".

Отже, єдине, що може наразі робити аграрій з віддаленого регіону Луганщини, який забезпечує земляків хлібом – це працювати на тих умовах, які зараз є, та продовжувати забезпечувати хлібом тих, хто цього потребує.

Раніше повідомлялось, що з окупованих територій Луганської області рашисти вивозять зерно "КамАЗами" й вагонами.

Також раніше повідомлялось, що окупанти звозять зерно нового урожаю на елеватор у захопленому Старобільську, щоб згодом відправляти його до росії, і не приховують цього.

Статті

Донбас
23.02.2025
18:06

Жителям зруйнованої Авдіївки наказали вірити в швидке відродження міста. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу радісно передруковували російські коментарі з приводу зовнішньополітичних кроків Дональда Трампа, додавали «експертні» думки доморощених «політологів» з цього приводу. Однак місцевий порядок денний теж...
Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Всі статті