Зеленський вніс законопроєкт про надання англійській статусу "мови міжнародного спілкування"

Пррезидент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким передбачається закріпити статус англійської як "мови міжнародного спілкування". Відповідний законопроєкт опубліковано на сайті Верховної Ради.

Законопроєкт №9432 "Про застосування англійської мови в України" визначає норми використання англійської у наступних сферах:

  • В органах державної та місцевої влади; 
  • В органах місцевого самоврядування;
  • У підрозділах екстреної допомоги населенню, під час перетину державного кордону;
  • У сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я тощо.

Згідно з проєктом, обов'язковим знання англійської буде для:

  • Працівників державної служби категорії "А";
  • Працівників державної служби категорій "Б" і "В", перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів України;
  • Голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників;
  • Військовослужбовців офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом, перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів України;
  • Поліцейських середнього та вищого складу Національної поліції України, посад начальницького складу інших правоохоронних органів, посад начальницького складу служби цивільного захисту, перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів України;
  • Прокурорів;
  • У податкових та митних органах, перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів України;
  • Керівників суб'єктів господарювання державного сектору економіки, перелік яких встановлюється Кабінетом міністрів України.

Вимога щодо володіння англійською мовою може встановлюватися суб'єктом призначення до кандидатів на посади в органах місцевого самоврядування (крім виборних посад), основні посадові обов'язки яких передбачають виконання функцій з міжнародного співробітництва.

У обґрунтуванні проєкту зазначається, що англійська є офіційною де-юре у 58 з 196 країн світу, а де-факто й у низці інших країн і територій (Бангладеш, Кіпр, Ізраїль, Йорданія, Малайзія, Мальдіви, Шри-Ланка, ОАЕ). Також вона є однією з шести мов Організації Об’єднаних Націй та офіційною мовою Європейського Союзу, Ради Європи, Європейської комісії, Європейської асоціації вільної торгівлі та НАТО.

Наголошується, що англійська є домінуючою на міжнародних конференціях, у спортивних змаганнях, науковому товаристві та в інтернет-спільноті.

"Наразі понад 1,5 млрд людей вивчають англійську мову у світі", - йдеться в документі.

Також наголошується, що це необхідність для євроінтеграції України.

"Зараз Україна має статус кандидата у члени Європейського Союзу, але все ще залишається відокремленою від ЄС мовним бар’єром. Порівняно з іншими країнами Європи Україна відстає в готовності громадян спілкуватися іноземною мовою, у тому числі англійською. Згідно з даними за 2021 рік щорічного дослідження EF English Proficiency Index щодо визначення рівня володіння англійською мовою в різних країнах світу, Україна належить до країн із середнім рівнем володіння англійською мовою та займає 40-ву позицію в рейтингу із 112 країн світу", - зазначено у записці.

Проєкт наголошує, що це необхідний крок для членства України в ЄС.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті