Зеленський вніс до ВР пакет законопроєктів про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду

Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС) та поправок до нього. Ще один проєкт передбачає внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України на тлі ратифікації. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на картки законопроєктів №0285 та №11484.

Перший проєкту закону передбачає виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності для України Римським статутом Міжнародного кримінального суду та поправками до нього.

Як зазначається, ратифікація Римського статуту дасть можливість Україні набути повноправного членства в МКС. Згодом Україна набуде повноправного членства в Суді та братиме участь у роботі Асамблеї держав — учасниць Римського статуту, вказують у пояснювальній записці.

Це дасть змогу ефективно співпрацювати з цією міжнародною установою для покарання осіб винних у скоєнні особливо тяжких злочинів, які викликають занепокоєння міжнародної спільноти.

У пояснювальній записці до другого законопроєкту вказано, що документ спрямований на приведення положень Кримінального кодексу України у відповідність до норм Римського статуту Міжнародного кримінального суду та забезпечення кримінально-правового переслідування за найбільш тяжкі міжнародні злочини (злочин геноциду, злочин агресії, злочини проти людяності та воєнні злочини).

У записці наголосили, що росія вчиняє в Україні воєнні злочини та інші види міжнародних злочинів. Тим часом положення ККУ не передбачають кримінальної відповідальності за злочини проти людяності та за воєнні злочини. Ці прогалини зумовлені тим, що від моменту ухвалення кодексу його положення системно не узгоджувались із сучасним міжнародним правом.

Тож, ухвалення такого документа сприятиме оновленню українського законодавства про кримінальну відповідальність.

Проєкт закону відповідає Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини, а також не створює підстави для дискримінації.

Нагадаємо, наразі ні Україна, ні росія не ратифікували Римський статут.

Як повідомлялося, українські суди ухвалили 121 вирок у справах щодо воєнних злочинів, скоєних військовими РФ на українській території.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Світ
18.04.2025
08:54

“Мир, якого прагне Путін, – це мир цвинтаря для українців”. Західні ЗМІ щодо дій і заяв президента Трампа

У шаленому пориві до “миру” Трамп майже вимостив Путіну дорогу до столу переговорів, йдучи на упереджувальні поступки і киваючи на кремлівську пропагандистську брехню. Від прийняття російської тези про те, що вторгнення було відповіддю на прагнення...
Всі статті