Зеленський розповів, які питання обговорював із лідером Китаю

Президент України Володимир Зеленський заявив, що під час телефонної розмови з Головою Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном оговорювалися питання реалізації української формули миру, повернення з Росії депортованих українських дітей, звільнення полонених, а також забезпечення роботи Чорноморської зернової ініціативи. Про це Глава держави розповів під час зустрічі з представниками ЗМІ за результатами переговорів 28 квітня із Президентом Словаччини Зузаною Чапутовою та Президентом Чехії Петром Павелом у Києві, - повідомляє офіційний сайт Зеленського.

Президент наголосив, що Україна налаштована залучити до реалізації запропонованої формули миру якомога більшу кількість держав із метою тиску на країну-агресора. 

«Щоб до цієї формули або на майданчик обговорення нашої формули було залучено якомога більше країн світу і вони могли б потім тиснути на Російську Федерацію, щоб відновити мир, відновити нашу територіальну цілісність», – зазначив Президент.

Глава держави повідомив, що під час телефонної розмови йшлося про необхідність відновлення суверенітету й територіальної цілісності України в межах кордонів 1991 року та важливість дотримання Статуту ООН.

«Про все це говорили й почули повагу до всіх цих принципів. Я вважаю, що це дуже важливо», – зазначив Володимир Зеленський.

Лідери України й Китаю також обговорювали питання повернення українських полонених і майже 20 тисяч дітей, депортованих російськими окупантами.

«Є моменти, у яких ми повинні підключати всіх, кого можемо, різні країни світу, щоб вони тиснули на агресора й терориста – Російську Федерацію, яка викрала стільки наших дітей», – сказав Президент.

За словами Глави держави, під час телефонної розмови із Сі Цзіньпіном ішлося про загрози блокування чорноморського зернового коридору.

«До війни ми були, напевне, найбільшим експортером зерна в Китай. І тому Росія, коли вона блокує це… Мені здається, всі зацікавлені країни повинні тиснути на Російську Федерацію, щоб не було блокування цього коридору», – зазначив він.

Крім того, під час спілкування з Головою КНР Президент наголосив на неприпустимості постачання зброї країні-агресору з боку будь-яких держав світу.

«Україна хотіла б, щоб усі держави розуміли ризики постачання будь-яких видів зброї для Російської Федерації. Я почув позитивну відповідь у цьому сенсі», – розповів Володимир Зеленський.

Як повідомлялося, Зеленський переговорив телефоном із Сі Цзіньпіном про "новий поштовх двосторонніх відносин".

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті