Зеленський розповів Шольцу про потреби ЗСУ в бронетехніці, артилерії та ППО

Президент України Володимир Зеленський провів 14 березня телефонну розмову з федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцем. Про це Зеленський повідомив у Телеграм. 

Президент України подякував главі німецького уряду і народу Німеччини за тривалу всебічну підтримку України, яку було зафіксовано у двосторонній безпековій угоді, повідомила пресслужба Зеленського.

Лідери держав обговорили подальшу політичну, економічну та оборонну співпрацю України та Німеччини.

Під час розмови Зеленський привітав затвердження з боку Європейської Комісії проєкту переговорних рамок про вступ України до Європейського Союзу.

"Україна завершила виконання всіх чотирьох законодавчих кроків, визначених Європейською комісією в Пакеті щодо розширення, що є підставою для схвалення переговорної рамки. Тепер – крок за державами-членами. Якнайшвидша реакція партнерів продемонструє відданість курсу на вступ України до ЄС", - заявив президент України.

Також лідери обговорили розвиток оборонного співробітництва як на рівні держав, так і на рівні підприємств ОПК. Окрему увагу було приділено питанню локалізації оборонного виробництва в Україні.

Зазначається, що Зеленський передав Шольцу пріоритетні потреби українських захисників у бронетехніці, артилерії та ППО і подякував Німеччині за долучення до зусиль Чехії з закупівлі артилерійських снарядів для України.

Крім того, президент України та канцлер Німеччини обмінялися думками щодо результатів конференції з підтримки України в Парижі 26 лютого і скоординували позиції напередодні зустрічі лідерів Веймарського трикутника. У п'ятницю в Берліні відбудеться зустріч Олафа Шольца з президентом Франції Еммануелем Макроном і прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском.

Нагадаємо, раніше Шольц знову відкинув можливість передачі Києву ракет Taurus, пояснивши причину. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті