Зеленський провів розмову з президентом Румунії. Одна з тем - зміцнення повітряного щита України

Президент України Володимир Зеленський поспілкувався з президентом Румунії 9 січня. Про це Зеленський повідомив у своєму Телеграм-каналі. 

"Провів розмову з Президентом Румунії Клаусом Йоханнісом. Поінформував про продовження повітряного терору з боку Росії та наголосив на важливості подальшої співпраці з партнерами для зміцнення повітряного щита України. Також обговорили двосторонню співпрацю, включно з програмою підготовки українських пілотів F-16", - повідомив Зеленський.

Він зазначив, що щомісячний український експорт через Румунію зріс із 2 млн тонн до 3 млн тонн, і ми обговорили шляхи збільшення пропускної спроможності прикордонних переходів для досягнення цільового показника в 4 млн тонн.

"Дякую Румунії за підтримку рішення про початок переговорів про вступ України до ЄС та за готовність поділитися з нашою країною своїм позитивним досвідом європейської інтеграції", - сказав Зеленський.

Уточнюється, що президенти двох країн домовилися розпочати роботу над двосторонніми гарантіями безпеки на основі Вільнюської декларації G7. 

Раніше повідомлялось, що Зеленський розповів про важливу Ставку: власне виробництво й аналіз ефективності ППО.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті