Зеленський пояснив, що означає "сильна позиція" для України, необхідна для початку мирних переговорів

Президент Володимир Зеленський заявив, що під сильною позицією України, необхідною для початку перемовин про мир, варто розуміти сильну підтримку з боку партнерів та послаблення російської армії. Про це він сказав на пресконференції у Брюсселі, повідомляє "Громадське".

За словами президента, сильна позиція України означає:

стабільний фронт, щоб росіяни не могли просуватися; коли Росія не матиме спроможної армії, яка просувається вперед;

укомплектування українських бригад, які мали підготувати європейські партнери;

економічна та макрофінансова стабільність України, зокрема шляхом фінансової підтримки з боку партнерів;

гарантії безпеки «без будь-яких сюрпризів», аби мільйони громадян України — на батьківщині та за кордоном — «знали, що буде завтра»;

сильна позиція нової адміністрації США, готової до посилення України та тотальних санкцій проти росії.

Зеленський, зокрема, підкреслив, що в Україні є бригади, неукомплектовані зброєю. Він заявив, що із 12 анонсованих бригад, які мали тренувати європейські союзники, наразі є лише дві.

«Ми говорили про тренування 12-14 бригад за кордоном. Домовлялися рік тому, це повинно було початися зі США і ЄС, що буде розподілена чітка таблиця, де та чи інша бригада тренується. Не окремі люди, а бригада, одразу з технікою, зі зброєю, командирами. На сьогодні ми маємо одну бригаду, яку тренували у Франції, і одну бригаду, яка додатково тренується у Німеччині Сполученими Штатами», — сказав Зеленський.

Так, він заявив, що несправедливо просити від України зниження мобілізаційного віку, коли чинні військові неукомплектовані зброєю.

«Щодо віку: якщо людина стоїть перед вами без зброї, яка різниця — 20 років цій людині чи 30? Ніякої. Партнери звертають увагу на фізичні можливості того чи іншого військового. А ми звертаємо увагу, що у нас голі бригади є», — сказав президент.

Зеленський наголосив, що поки не може публічно обговорювати пропозиції направити європейських солдатів в Україну після встановлення режиму припинення вогню. Президент зазначив, що ніяких рішень ще немає, хоча він відчуває «певну політичну волю».

Нагадаємо, Зеленський заявив, що ніяких "стамбульських угод" не існувало, а : Україна нічого не підписувала. 

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті