Зеленський пояснив, що означає "сильна позиція" для України, необхідна для початку мирних переговорів

Президент Володимир Зеленський заявив, що під сильною позицією України, необхідною для початку перемовин про мир, варто розуміти сильну підтримку з боку партнерів та послаблення російської армії. Про це він сказав на пресконференції у Брюсселі, повідомляє "Громадське".

За словами президента, сильна позиція України означає:

стабільний фронт, щоб росіяни не могли просуватися; коли Росія не матиме спроможної армії, яка просувається вперед;

укомплектування українських бригад, які мали підготувати європейські партнери;

економічна та макрофінансова стабільність України, зокрема шляхом фінансової підтримки з боку партнерів;

гарантії безпеки «без будь-яких сюрпризів», аби мільйони громадян України — на батьківщині та за кордоном — «знали, що буде завтра»;

сильна позиція нової адміністрації США, готової до посилення України та тотальних санкцій проти росії.

Зеленський, зокрема, підкреслив, що в Україні є бригади, неукомплектовані зброєю. Він заявив, що із 12 анонсованих бригад, які мали тренувати європейські союзники, наразі є лише дві.

«Ми говорили про тренування 12-14 бригад за кордоном. Домовлялися рік тому, це повинно було початися зі США і ЄС, що буде розподілена чітка таблиця, де та чи інша бригада тренується. Не окремі люди, а бригада, одразу з технікою, зі зброєю, командирами. На сьогодні ми маємо одну бригаду, яку тренували у Франції, і одну бригаду, яка додатково тренується у Німеччині Сполученими Штатами», — сказав Зеленський.

Так, він заявив, що несправедливо просити від України зниження мобілізаційного віку, коли чинні військові неукомплектовані зброєю.

«Щодо віку: якщо людина стоїть перед вами без зброї, яка різниця — 20 років цій людині чи 30? Ніякої. Партнери звертають увагу на фізичні можливості того чи іншого військового. А ми звертаємо увагу, що у нас голі бригади є», — сказав президент.

Зеленський наголосив, що поки не може публічно обговорювати пропозиції направити європейських солдатів в Україну після встановлення режиму припинення вогню. Президент зазначив, що ніяких рішень ще немає, хоча він відчуває «певну політичну волю».

Нагадаємо, Зеленський заявив, що ніяких "стамбульських угод" не існувало, а : Україна нічого не підписувала. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті