Зеленський: перший пункт Плану перемоги стосується геополітичної впевненості та членства України в НАТО

Президент Володимир Зеленський заявив, що перший пункт Плану перемоги стосується геополітичної впевненості у Європі та посилення НАТО, зокрема, членства України в Альянсі. Про це глава Української держави заявив під час виступу на саміті «Україна – Південно-Східна Європа», який проходить у Дубровнику (Хорватія), - передає Укрінформ.

«Перший пункт Плану стосується дефіциту геополітичної впевненості у Європі і того, як це треба вирішити. Це стосується, зокрема, посилення НАТО, що дозволить забезпечити Путіну геополітичну втрату», - розповів Зеленський.

Він підкреслив, що Україна — одна із незалежних держав і має право самостійно визначати своє майбутнє.

«Україна ніколи більше не буде піддаватися такому тиску Росії. Майбутнє членство України у НАТО стане одним з кроків до миру. Я щиро закликаю всіх, хто має рішучість, долучатися. У листопаді та грудні у вас буде шанс зробити крок до миру, стабільності, давайте скористаємося цією можливістю і зробимо правильний вибір — припинити цю війну», - сказав президент України.

Зеленський нагадав, що План перемоги вже був представлений США, нашому найбільшому безпековому донору. «Тепер ми ділимося цим планом з усіма нашими партнерами для досягнення поставлених ним цілей», - зауважив глава держави.

Президент також пояснив учасникам саміту необхідність розробки Плану перемоги.

«З липня ми працюємо над Формулою миру. У листопаді все вже буде готово, з усіма умовами справедливого завершення війни. Це буде зроблено на другому саміті миру. Звісно, виникає питання, як змусити Росію брати у ньому участь? Як змусити тих, хто відповідає за війну, виконувати Формулу миру? Зараз Росія уникає чесної та відвертої дипломатії. Саме тому ми в Україні розробили план заходів, здатних виправити ситуацію (у період — ред.) між нинішнім станом і майбутнім Самітом миру», - пояснив президент України.

Як повідомлялося, ексгенсек НАТО Столтенберг вважає, що Україну можуть прийняти в НАТО з окупованими територіями. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті