Зеленський: перемогу у війні з Росією в Україні та на Заході розуміють по-різному

В Україні та на Заході перемогу у війні з Росією розуміють по-різному. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю колумнісці Philadelphia Inquirer Труді Рубін, яка запитала в нього, чи справді, на його думку, президент США Джо Байден вірить у перемогу України, - пише ВВС.

Український лідер відповів, що він у цьому впевнений, але додав, що в Україні та на Заході перемогу розуміють по-різному.

"Для Заходу головна перемога - не дати окупувати Україну, поставити Путіна на місце", - пояснив Зеленський.

На його думку, Захід боїться наполягати на повній перемозі України і сприяти їй через побоювання щодо стабільності в Росії в разі її поразки.

"Усі бояться, що буде з Росією без Путіна. Усі бояться, чи може вона залишитися такою, яка вона є, а не стати ще гіршою", - пояснив президент і підкреслив, що не поділяє такі побоювання Заходу.

"Ми вдячні за те, що не дали окупувати нас, але сатисфакція потрібна, потрібна справедливість і, безумовно, одна з важливих частин. Як ми повинні дивитися в очі всім цим людям, хто втратив близьких, якщо ми не отримаємо цю сатисфакцію?" - заявив Зеленський.

На думку експертів, Путін розраховує, що Росія зможе досягти своїх цілей, незважаючи на західну підтримку Києва, яка виявилася далеко не такою масштабною, як сподівалися в Україні на початку війни, і тому допомога Заходу має вирішальне значення, щоб перекреслити розрахунки Кремля.

Також він пояснив, як він розуміє реальну перемогу України.

"Перша частина - не допустити руйнування повністю України і всього українського... Поки не закінчиться війна, не можна говорити, що ми відстояли свою незалежність. Важливо досягти безпеки для майбутніх поколінь, а це означає неможливість повторення агресії".

Зеленський наголосив, що, якщо Україна не стане членом Європейського Союзу і НАТО, відновлення російської агресії буде "великим ризиком".

"Ми повинні бути в Євросоюзі - це економічна безпека. Ми повинні бути в НАТО. І якщо у нас цього немає, я вважаю, що це великі ризики для нас... Цей ворог повернеться. Як він повернеться? В особі Путіна - не Путіна, іншого Кремля, через двадцять років, сорок, п'ятдесят - я не знаю. Нам потрібен колективний захист України", - зазначив Зеленський.

Наразі в Північноатлантичному альянсі підтверджують, що мають намір прийняти Україну у свої члени, але відносять вирішення цього питання на невизначене майбутнє.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті