Зеленський на саміті «Україна – Південно-Східна Європа» в Тирані провів низку зустрічей з главами країн

Президент Володимир Зеленський на полях саміту "Україна – Південно-Східна Європа", що відбувся в столиці Албанії 28 лютого, провів декілька зустрічей з главами країн. Про це повідомили в Офісі президента.

Зокрема, Зеленський зустрівся з президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.

"Глава держави подякував Чорногорії за прихисток українців, які були змушені залишити домівки через повномасштабне російське вторгнення. Сторони обговорили лікування та реабілітацію українських військових у Чорногорії", - йдеться у повідомленні.

Також Володимир Зеленський провів зустріч із Президентом Республіки Північна Македонія Стево Пендаровським.

"Глава держави високо оцінив підтримку України з боку Північної Македонії на політичному рівні. Володимир Зеленський подякував співрозмовнику за чітку позицію щодо майбутнього членства нашої держави в НАТО, яка була засвідчена у Спільній декларації щодо євроатлантичної інтеграції України", - повідомили в ОПУ.

 
Крім того, президент провів зустріч із Президенткою Республіки Молдова Маєю Санду.

"Глави держав обговорили нещодавні події у Придністровському регіоні Молдови, намагання Росії дестабілізувати там ситуацію та дієві інструменти протистояння впливу країни-агресора", - зазначається у повідомленні.

Також на саміті у Тирані Зеленський провів зустріч із Президентом Республіки Сербія Александром Вучичем. Глава держави подякував співрозмовнику за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

"Президент висловив вдячність за гуманітарну та фінансову допомогу, а також за надання прихистку українським громадянам, які виїхали до Сербії через російську агресію. Володимир Зеленський відзначив важливість участі Сербії в реалізації Української формули миру. Глави держав скоординували подальші контакти з метою підтримки Української формули миру якнайбільшою кількістю країн. Президент України поінформував Президента Сербії про ситуацію на полі бою. Сторони обговорили безпекові та політичні виклики в регіоні Східної Європи", - повідомляють у Офісі глави держави.

 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті