Здобуто докази причетності РФ до атаки на гуманітарну місію Червоного Хреста на Донеччині - прокуратура

Під час досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом порушення законів і звичаїв війни, отримано докази причетності РФ до атаки на гуманітарну місію Червоного Хреста в Донецькій області. Про це повідомив Офіс генпрокурора у Телеграм 21 вересня. 

Як повідомляється, за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

12 вересня 2024 року російська армія вчинила черговий воєнний злочин у Донецькій області. Війська держави-агресора зі ствольної артилерії завдали удару по 3 автомобілях Міжнародного Комітету Червоного Хреста в с. Веролюбівка Костянтинівської МТГ під час роздачі гуманітарної допомоги.

Унаслідок обстрілу постраждали 5 працівників Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Безпосередньо на місці атаки загинули троє чоловіків. Двоє їхніх колег дістали осколкові поранення та мінно-вибухові травми.

Правоохоронці встановили два місця влучання артилерійських снарядів і одне місце влучання ударного БПЛА. З місця події було вилучено уламки згаданих боєприпасів та рештки безпілотного апарата.

За результатами проведення слідчих дій, огляду місця події, експертиз та допитів свідків встановлено, що артилерійський обстріл здійснено 2 осколково-фугасними артилерійськими снарядами калібру 152 мм і безпілотним баражувальним боєприпасом "Ланцет", який перебуває тільки на озброєнні ЗС РФ.

"Снаряди 152-мм використовували в тандемі з дроном, який має лазерний далекомір-цілевказувач, і самостійно виявляє та баражує ціль. Це не тільки пояснює знайдені на місці події уламки БпЛА "Ланцет", а й свідчить про навмисний характер атаки на транспортні засоби та персонал МКЧХ, - зазначив генпрокурор Андрій Костін.

З огляду на сліди пошкоджень навколишніх будівель і автомобілів, а також зафіксовані місця влучань боєприпасів, попередньо визначено напрямок прильоту.

За даними слідства, вогневі позиції артилерійських підрозділів, імовірно, перебували в районі с. Ягідне Бахмутського району Донецької області- території, нині окупованої російськими військами.

На окупованій території, з якої здійснено постріл, у веденні бойових дій беруть участь: 1065 артилерійський полк 98 повітряно-десантної дивізії; артилерійський підрозділ 200 окремої мотострілецької бригади (омсбр). Ці підрозділи мають на озброєнні артилерійські системи для ведення вогню снарядами 152 мм і ударні БпЛА "Ланцет".

18 вересня 2024 року, з метою недопущення аналогічних фактів обстрілів і можливої загибелі людей під час видачі гуманітарної допомоги, рішенням Ради оборони Донецької області введено в дію заборону на переміщення представників благодійних організацій у прифронтових громадах області без відповідного узгодження з ОВА.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Як повідомлялося, окупанти за 20 вересня 31 раз обстріляли населені пункти Донеччини. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті