Завершено міжнародну інспекцію першого комерційного судна з українським зерном

Перша партія українського продовольства вагою понад 26 тисяч тонн отримала дозвіл на рух до кінцевого пункту призначення у Лівані 3 серпня. Про це повідомляє сайт "Новини ООН".

"Суховантаж "Разоні" вийшов з порту Одеси 1 серпня, а ввечері у вівторок прибув до Стамбула, – сказано в повідомленні. – "Разоні" став першим комерційним судном, яке перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи".

Уточнюється, що спільна інспекційна група, до якої входили офіційні представники України, росії, Туреччини та ООН, відвідала "Разоні" вранці 3 серпня. Перевірка вантажу та екіпажу проводилася від імені Спільного координаційного центру (СКЦ), створеного у Стамбулі у рамках Чорноморської зернової ініціативи. В результаті тригодинної інспекції представники СКЦ підтвердили, що склад екіпажу та вантажу відповідають інформації, отриманій Центром до відплиття судна з Одеси.

Як йдеться у прес-релізі Спільного координаційного центру, успішна інспекція судна знаменує собою завершення початкової стадії операції з виконання угоди, підписаної Україною, російською федерацією, Туреччиною та Організацією Об'єднаних Націй 22 червня. Три українські порти – Одеси, Чорноморська та Південного – відновлять експорт мільйонів тонн пшениці, кукурудзи та інших культур, що має сприяти підвищенню рівня продовольчої безпеки у світі.

Після закінчення інспекції суховантажне судно "Розані" попрямувало до свого кінцевого пункту призначення – до ліванського порту Тріполі. Спільний координаційний центр продовжує стежити за проходженням судна за заздалегідь узгодженим маршрутом.

Раніше повідомлялося, що в МЗС України розчаровані рішенням ліванського суду зняти арешт із судна, яке перевозить крадене зерно.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті