Запахло гасом? Держдума замовила дослідження "для збереження громадянської єдності"

Апарат Державної думи РФ виділив 5 млн рублів для проведення досліджень для «збереження громадянської єдності та міжнаціональної згоди народів Росії». Такий тендер видання «Вёрстка» виявила на порталі держзакупівель, - повідомляє "Радіо Свобода".

Для обґрунтування актуальності таких досліджень Держдума вказує, що росія перебуває на «стадії радикальних трансформацій», але не уточнює, про які саме зміни мова йде. Також у документації йдеться, що Стратегію державної нацполітики необхідно оновити «з урахуванням нових викликів міжнаціональній згоді, які виникли у зв'язку із проведенням спеціальної військової операції із захисту Донбасу, а також подолання соціально-економічних наслідків санкційного тиску».

Для вирішення цієї проблеми виконавець контракту має розробити рекомендації щодо вдосконалення законодавчого регулювання державної політики.

Окремим пунктом у технічному завданні прописано, що у дослідженні необхідно врахувати «етнічні та релігійні аспекти» у роботі з особовим складом збройних сил, а також «інших військ, військових формувань та органів». Крім того, потрібно моніторити стан міжнаціональних відносин у військових колективах.

У повідомленні нагадується, що з початку вторгнення росії в Україну до мережі потрапили кілька випадків міжнаціональних конфліктів серед військових. Наприклад, у жовтні під Волгоградом поблизу навчального центру Міноборони РФ одного з мобілізованих поставили на коліна і змусили вибачатися за націоналістичні заклики до казахів.

У ході війни в Україні широкого поширення набули так звані «національні батальйони» у низці регіонів РФ, у тому числі в Татарстані, Туві, Бурятії та інших. А у Башкирії навіть з'явилися партизани, які шукають незалежності свого регіону від РФ.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті