Заморожені російські активи: FT пише, що країни G7 більше не обговорюють повну конфіскацію

Незважаючи на вимоги України щодо повної конфіскації російських активів, посадовці країн Великої сімки у приватних бесідах стверджують, що це питання більше не стоїть на порядку денному. Про це у пʼятницю, 3 травня, повідомляє Financial Time, - пише NV.

Натомість країни G7 розглядають альтернативні шляхи вилучення коштів із заморожених активів.

Зазначається, що у лютому Бельгія висунула одну з ідей. Там запропонували використати резерви центробанку РФ, які зберігаються в депозитарії Euroclear у розмірі близько 190 млрд євро, як забезпечення для залучення боргового фінансування для України. Однак ця пропозиція є ризикованою, тому європейські країни виступають проти цієї ідеї.

У квітні 2024 року США висунули іншу ініціативу для залучення фінансування для України. Ця ініціатива полягає в тому, щоб видати позику або випустити облігації під заставу майбутніх прибутків від заморожених активів.

Особливе занепокоєння висловили два міністри — Мохаммед аль-Джадаан із Саудівської Аравії та Шрі Муляні Індраваті з Індонезії. За даними видання, ці дві країни лобіюють ідею не конфісковувати активи РФ, бо непокояться за власні резерви, які зберігаються на Заході.

Прихильники повної конфіскації активів РФ на чолі із США, вважають, що це надасть фінансовий стимул і може сприяти перемозі Києва у війні.

Противники ж стверджують, що такий крок може створити небезпечний прецедент у міжнародному праві, що загрожує світовому правопорядку.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті