Забрехалися: у Чечні обурилися російською версією про депортацію народів у підручниках з історії РФ

У росії в оновленому підручнику історії РФ для 10-11 класів перепишуть главу про депортацію репресованих народів. Про це в телеграм-каналі заявив голова парламенту Чечні Магомед Даудов, - повідомляє The Moscow Time.

Спочатку Даудов повідомив, що підручники вилучили з усіх шкіл республіки за вказівкою глави Чечні Рамзана Кадирова. Однак після того, як ЗМІ звернули на це увагу, інформацію про вилучення було видалено з тексту.

"Зазначу, що весь тираж підручника, про який я говорю, у нашій республіці за дорученням Рамзана Ахматовича [Кадирова] вилучено зі шкіл. Благо, у нашій країні недозволено ображати народи. Тим паче народи, чиї представники зробили неоціненний внесок у зміцнення державності та захист інтересів Батьківщини", - йшлося в початковому пості Даудова.

Автор підручника, Володимир Мединський, визнав, що главу, яка викликала обурення чеченської влади, було взято без змін із попередніх видань, і заявив про готовність внести корективи в цей розділ.

Російський конгрес народів Кавказу 20 вересня обурився 31 параграфом підручника, в якому йдеться про депортацію чеченців, інгушів, карачаївців, калмиків, балкарців та кримських татар у східні регіони СРСР у роки Великої Вітчизняної війни "на підставі фактів співпраці з окупантами".

Статті

Світ
05.02.2025
14:00

«Чому б не сформувати український уряд у вигнанні?». Російські ЗМІ про Україну

«Росії потрібен не заморожений конфлікт, не просто припинення військових дій, а справжній мир, який можна було б укласти на міжнародній конференції, її можна було б назвати «Ялта-2»
Донецьк
04.02.2025
22:20

“Князь”: Хочеш вижити і перемогти – навчись штурмувати!

І раптом – автоматна черга пройшла майже між нами, але трохи вище! Де він заховався?! Здогадка була правильною: в польовому туалеті. Звідти й лупив із калаша. Ну, «Мурчик» дав у відповідь. Кричу: «Здавайся!». А той: «Я свой!».
Країна
03.02.2025
16:00

Гривня: перевірка на міцність

Зрозуміло, що при такому розкладі, коли національна грошова одиниця тримається тільки на зарубіжному фінпідживленні – якось складно говорити про її стабільність і прогнозувати «світле майбутнє».
Всі статті