Законопроект про мобілізацію: оборонний комітет хоче прибрати можливість електронних повісток

Профільний комітет ВР продовжує обговорювати законопроект про мобілізацію, який раніше збиралися розглянути в сесійній залі вже сьогодні. Нардепи Ірина Геращенко і Давид Арахамія в Telegram повідомили, що розглядати документ у першому читанні в залі готуються 11 січня, - пише Lb.ua.

Поки що депутати вирішили прибрати норму, що дозволяла би відправляти повістки електронною поштою, повідомив заступник голови комітету із питань оборони Єгор Чернєв у ефірі телемарафону. За його словами, це неможливо проконтролювати і неможливо з'ясувати, чи людина таку повістку отримала.

Також є питання щодо призову людей із інвалідністю – Рада хоче, щоб, як і раніше, усі групи таких осіб не підлягали мобілізації.

"Сподіваюся, що це буде все ж таки вирішено сьогодні. Зранку була нарада, ми проходилися по всіх пунктах, які мають бути змінені. Точно там не має бути нічого антиконституційного", – сказав він.

Чернєв сподівається на досягнення консенсусу і спрямування документу на розгляд до залу. 

За словами парламентаря, великих суперечок щодо законопроєкту немає. Обґрунтовує норми законопроєкту міністерство оборони, а депутати надають свої пропозиції. Законотворці хочуть забалансувати документ між мотиваційними і примусовими нормами, щоб була не лише мобілізація, а і рекрутинг. 

Окрім основного законопроєкту, подали декілька альтернативних, у яких відрізняється термін завершення (принаймні тимчасового) військової служби. Міноборони пропонувало 36 місяців, але Чернєв сказав, що в документі можуть визначити різні підходи для права на відпочинок для тих військових, які в тилу, і тих, які на передовій. 

Як повідомлялося, народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що Верховна Рада завтра 11 січня розгляне у першому читанні законопроект по мобілізації в Україні.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті