Законопроект про мобілізацію: обнародовані основні положення

Народний депутат Олексій Гончаренко опублікував основні тези нового закону про мобілізацію. Про це він пише у своєму ТГК 9 квітня.

"Отже, Комітет національної безпеки та оборони підготував остаточний варіант мобілізаційного законопроєкту до другого читання", - пише нардеп.

Зокрема, основні положення:

  • Залишається норма про право на демобілізацію людей з інвалідністю. Давно добивався цього і буду відстоювати у залі голосування. 
  • Демобілізація у зв’язку із звільненням з полону (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу). Теж давно треба було приймати.
  • Визнані обмежено придатними зобовʼязані будуть повторно прийти переогляд протягом 12 місяців. 
  • Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50 відсотків від першого внеску за кредитом, забезпеченим предметом іпотеки. Це дуже правильна норма.
  • Ті, хто отримав 2-3 групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (окрім військовослужбовців) підлягають повторному медичному огляду для визначення придатності до служби. 
  • Обмеження консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років без військово-облікових документів.   
  • Обмеження на керування транспортними засобами чоловікам відповідного віку за вимогою ТЦК. Порушення Конституції? Ні, не чули. 
  • Закон вступає в силу через місяць після прийняття, за цей час уряд має підготувати всі нормативні документи. 

"Нагадаю, що цей законопроєкт розглядався в Комітеті два місяці!! Для того, щоб взагалі прибрати ключові норми, зокрема, і демобілізацію", - обурюється нардеп.

Як повідомлялося, комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони виключив положення щодо демобілізації і ротації військовослужбовців із урядового законопроєкту про мобілізацію, який готується до другого читання. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті