За отримання паспорта РФ хочуть карати до 15 років за ґратами, але це стосується не всіх – Верещук

Законопроєкт про кримінальну відповідальність за примусову російську паспортизацію погоджено на урядовій нараді 16 вересня. Про це повідомила віце-прем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук у Телеграм.

"Сьогодні на урядовій нараді погодили законопроєкт про кримінальну відповідальність за примусову російську паспортизацію, – написала Верещук. – На жаль, міжнародне право не містить адекватних норм для протидії незаконній російській паспортизації на території України. Тому ми маємо реагувати шляхом посилення кримінального законодавства".

Уточнюється, що законопроект передбачає наступне:

- якщо держслужбовець отримав ворожий паспорт, то отримає позбавлення волі на строк від 10 до 15 років;

- за пропаганду ворожого громадянства передбачається позбавлення волі на строк від 5 до 8 років;

- примушування громадян України до отримання російського паспорта тягне позбавлення волі на строк від 8 до 12 років.

Підкреслюється, що від 8 до 12 років позбавлення волі передбачено за створення умов, за яких неотримання російського паспорта буде понижувати громадянина України в правах або іншим чином ставити в невигідне становище.

"Тобто тут йдеться про непряме примушування", – зазначила Верещук.

Зазначається, що нововведення направлені проти держслужбовців з ворожими паспортами та проти тих, хто прямо чи опосередковано сприяє російській паспортизації.

"Інших осіб цей законопроєкт не стосується, – йдеться в повідомленні. – Норми нового закону направлені насамперед на покарання організаторів ворожої паспортизації та їх поплічників. В тому числі, покаранню підлягають російські громадяни, які займались незаконною паспортизацією на території України".

Раніше повідомлялось, що підготовлено законопроєкт про покарання за отримання паспорта РФ.

Статті

Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Всі статті