За час війни у шахтах Донеччини на важких підземних роботах почали працювати понад 500 жінок - ОВА

На важких підземних роботах у шахтах Донецької області за час повномасштабного вторгнення Росії в Україну почали працювати понад 500 жінок. Про це на онлайн-брифінгу сказала директорка Департаменту розвитку базових галузей промисловості Донецької ОВА Тетяна Тараненко, - повідомляє Укрінформ.

«Наші сьогоднішні реалії підштовхнули керівників вуглевидобувних підприємств до більшого залучення жінок. Жінки працювали і до 2022 року в шахтах у лампових, для обслуговування клітей… Але зараз на великих промислових підприємствах кількість жінок збільшилося», - сказала Тараненко.

За її словами, за час повномасштабної війни на підземних роботах у шахтах почали працювати понад 500 жінок, тим самим компенсуючи нестачу чоловіків у галузі.

За інформацією Донецького обласного центру зайнятості, ринок праці регіону відчуває потребу у кваліфікованих кадрах, що пов’язано з евакуацією населення до безпечніших регіонів, мобілізацією військовозобов’язаних тощо. У зв’язку з цим жінки все частіше почали обирати нетипові для своєї статі професії.

Протягом 2023 року професійне навчання пройшли близько 2,7 тис. жінок, а за І півріччя 2024-го – 1,3 тис. жінок. Серед них багато і тих, хто навчався професій, які раніше вважалися «чоловічими». Зокрема, ідеться про роботи, пов’язані зі спуском в шахту - наприклад, машиністи підземних установок. Тараненко підкреслила, що до повномасштабного вторгнення ця шахтна професія була доступна лише чоловікам.

Як машиністки підземних установок до колективу шахти «Білозерська» доєдналися більше 10 жінок; на підприємствах групи «Метінвест» – близько 30 жінок також виконують відповідні роботи під землею.

В ОВА додали, що раніше жінки працювали на шахтах переважно на посадах геологів, маркшейдерів, фахівців технічного контролю тощо.

Статті

Донбас
02.02.2025
18:50

У Донецьку та Луганську почали грабувати награбоване. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розгорнулася заочна дискусія про те, добре чи погано брати чуже. Молоді «республіки» запевняли, що все те, що вони вкрали в України, - це правильно, а от коли вкрадене починають віджимати в них, то це вже...
Луганськ
01.02.2025
14:25

Метаморфоза. Як український політолог  миттєво стала російським професором

Лише два місяці тому, вона була завідувачкою кафедри політології дніпровського Університету імені Альфреда Нобеля. І ось, під Новий рік повертається до окупованого Луганська, і одразу ж стає професором кафедри державного управління у тепер уже...
Луганськ
31.01.2025
17:00

«Інші грані життя...». Луганський щоденник

Знайомий після десяти років очікування повернення України до Луганська відновив свій бізнес у "столиці". Не безпосередньо – він не в'їзний у "республіку". Усе робиться руками колишніх підлеглих. Раніше його торговельна мережа називалася іноземним...
Всі статті