Євросоюз може збільшити фонд для закупівлі зброї Україні на 3,5 млрд євро - Боррель

Країни-члени ЄС можуть збільшити Європейський фонд миру для закупівлі зброї Україні на 3,5 мільярда євро. Про це 20 березня повідомляє офіційний сайт Євросоюзу з посиланням на главу ЄС із закордонних справ Жозепа Борреля.

За його словами, з такою пропозицією виступили міністри оборони країн-членів Європейського Союзу. Також очільник європейської дипломатії нагадав, що Рада ЄС схвалила план з передачі Україні мільйона артилерійських боєприпасів протягом наступного року.

"За фінансовим обсягом ми говоримо про два мільярди євро відшкодування. Але відшкодування стосується приблизно 55%, максимум 60% від вартості. Тож на практиці ми говоримо про витрати, які вдвічі перевищують це число", - зазначив представник ЄС.

Рада ЄС також погодилася розглянути можливість подальшого збільшення загальної фінансової спроможності ЄФМ на 3,5 мільярда євро. Однак окремо Боррель наголосив і на тому, що це рішення поки що не ухвалено.

Зазначимо, що Європейський фонд миру використовується для компенсацій за передану Україні військову техніку та боєприпаси на 3,5 мільярда євро.

Нагадаємо, що раніше США оголосили новий пакет військової допомоги на 350 мільйонів доларів для України.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті