Європарламент погодив створення Фонду допомоги Україні на 50 мільярдів євро

Європарламент під час голосування у вівторок, 17 жовтня, підтримав ініціативу Єврокомісії щодо створення Фонду допомоги Україні на суму 50 мільярдів євро. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу Європарламенту.

За відповідну пропозицію віддали 512 голосів "за", ще 45 депутатів проголосували "проти", 63 утрималися.

Далі за процедурою для ухвалення остаточного рішення повинні розпочатися переговори парламенту з країнами-членами ЄС. Це відбудеться, щойно Рада ЄС узгодить спільну позицію.

Йдеться про новий інструмент Ukraine Facility, на який закладають 50 млрд євро на 2024-2027 роки у вигляді грантів та позик на підтримку відновлення, відбудови та модернізації України. Таку пропозицію внесла Єврокомісія у червні 2023 року. 

Одна з ключових вимог євродепутатів – використання заморожених російських активів для відбудови України. Також вони хочуть запобіжників від корупції, шахрайства та інших порушень у використанні європейських коштів в Україні. Серед іншого, депутати наголошували, що фінансування не мають отримувати компанії з олігархічним впливом. 

Під час розгляду у комітетах у проєкт внесли деякі зміни для більшої прозорості. Зокрема, проєкт передбачає створення окремого сайту про кошти, виділені Україні на конкретні цілі, та кроки, які зі свого боку здійснила Україна, щоб отримати допомогу. Євродепутати хочуть, щоби внески від третіх країн і міжнародних установ також публікувалися. 

Програма для України на 50 млрд євро є частиною перегляду довгострокового бюджету ЄС у зв'язку з низкою кризових подій, що сталися після 2021 року.

Євродепутати вважають, що цей інструмент потрібно схвалити якнайшвидше, у рамках загального перегляду бюджету, щоби із завершенням поточного календарного року мати зрозуміле джерело фінансування для підтримки України. Його мають включити у річний бюджет ЄС 2024 року, перемовини про який будуть вести у листопаді. 

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті