Єврокомісія пропонує змінити порядок прийому нових членів до ЄС - ЗМІ

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у середу, 20 березня, представить пропозиції, які змінять порядок прийому нових членів до ЄС, що дозволить полегшити вступ України, Молдови та Західних Балкан до блоку. Про це пише Politico, - повідомляє ТГК ZN.ua.

Politico пише, що замість нинішнього підходу «все або нічого», країни, які очікують на вступ до ЄС, зможуть скористатися деякими перевагами членства, а не чекати роками чи десятиліттями, поки вони проведуть необхідні реформи.

Зокрема, Брюссель пропонує поступово дозволити країнам-кандидатам приєднатися до єдиного ринку.

Крім того, більшість лідерів ЄС вже попередили, що блоком з 30+ членами буде ще важче керувати, тому Брюссель пропонує відійти від вимоги одностайності, яка гальмує прийняття рішень щодо зовнішньої та податкової політики, аби уникнути майбутніх глухих кутів. Таким чином, документ пропонує запровадити голосування кваліфікованою більшістю «з відповідними і пропорційними гарантіями для забезпечення таких стратегічних національних інтересів».

Зазначається, що 27 єврокомісарів мають схвалити документ на сьогоднішньому засіданні.

Як пише Politico, деякі члени ЄС були роздратовані через цей документ, оскільки не хотіли, щоб до червневих виборів до Європарламенту було приділено багато уваги питанню розширення.

Як повідомлялося, у середу, 20 березня, Європейський парламент і Рада ЄС досягли попередніх домовленостей про продовження заходів з лібералізації торгівлі для України в умовах загарбницької війни з боку Росії

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті