Єврокомісія 3 травня представить Акт з підтримки виробництва боєприпасів для України

Єврокомісія має намір 3 травня ухвалити документ, метою якого є прискорення виробництва артилерійських боєприпасів для швидкої відповіді на потреби України та для заповнення арсеналів країн ЄС. Про це 2 травня у Tвіттері повідомила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, - пише Укрінформ.

«Рада зустрітися з Президентом Чеської Республіки Павелом у Празі. Подякувала йому за стійку підтримку Чехії на адресу України. Ми маємо терміново наростити виробництво, замовлення та доставку боєприпасів. Саме тому Європейська комісія завтра представить Акт з підтримки виробництва боєприпасів», - написала очільниця ЄК.

Як повідомлялося, країни ЄС погодили політичне рішення надати Україні мільйон снарядів протягом року для підтримки здатності нашої країни на самооборону проти російської агресії.

Реалізація такого рішення передбачає поєднання трьох шляхів.

Перший - виділення 1 мільярда євро для компенсації країнам ЄС постачань уже наявних боєприпасів з армійських складів. Другий – використання ще 1 мільярда євро для спільного замовлення боєприпасів, що використовуватимуться для поповнення арсеналів у країнах-членах та для продовження постачання для України. Третій шлях передбачає перспективне нарощування спроможностей європейської оборонної промисловості для відповіді на виклики у сфері безпеки й оборони, що постають перед ЄС та його країнами наслідок агресивної війни росії проти України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті