ЄС погодив план з нарощування виробництва боєприпасів на 500 млн євро, зокрема для допомоги Україні

Представники урядів країн ЄС і Європарламент погодили план на 500 млн євро для збільшення виробництва боєприпасів, зокрема для допомоги Україні. Про це повідомила "Deutsche Welle" 7 липня.

"Представники урядів країн-членів ЄС і Європарламенту в четвер, 6 липня, узгодили план фінансового стимулювання європейської оборонної промисловості для швидкого розширення виробничих потужностей, – сказано в повідомленні. – Він був запропонований Єврокомісією в травні і передбачає виділення 500 млн євро з бюджету ЄС".

Підкреслюється, що ця угода є ще одним доказом непохитної прихильності ЄС підтримці України, заявила Маргарита Роблес, міністр оборони Іспанії, яка головує нині в Раді ЄС. Вона також демонструє прихильність зміцненню оборонної технологічної та промислової бази ЄС і забезпечує довгострокову безпеку та оборону громадян ЄС, зазначила вона.

Уточнюється, що передумовою для проєкту стали труднощі країн ЄС із постачанням Україні достатньої кількості артилерійських боєприпасів, а також ракет для відбиття російської агресії. Розширення виробництва покликане запобігти подальшим труднощам для ЗСУ, а також гарантувати, що самі країни ЄС збережуть здатність до самооборони і зможуть підтримувати достатні запаси боєприпасів.

"Угода має бути формально схвалена Радою ЄС і Європарламентом, – сказано в повідомленні. – Постанова може набути чинності до кінця липня".

Раніше повідомлялося, що Фінляндія виділить ще близько 105 млн євро на військову підтримку України.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті