ЄС планує спрямувати 1,4 млрд євро доходів із заморожених активів РФ на військові потреби України - Пісторіус

Європейські партнери продовжуватимуть військову підтримку України, зокрема і за рахунок доходів від російських заморожених активів. Про це заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус перед початком зустрічі голів оборонних відомств країн ЄС у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами міністра, Євросоюз планує використати 1,4 млрд євро доходів із заморожених російських активів для закупівлі військових матеріалів, які будуть доставлені в Україну до кінця цього року, на початку наступного року буде передано матеріалів на 1,9 млрд євро.

Також Пісторіус заявив, що ініціатива ЄС «мільйон артилерійських боєприпасів для України» майже повністю виконана, майже все обіцяне вже доставлено на фронт, і третину витрат в рамках цієї ініціативи взяла на себе ФРН. За його словами, якщо ще кілька місяців тому співвідношення боєприпасів у росіян і українців оцінювалося як 10-12 до 1-2, то наразі досягнуто майже паритету, тобто ЗСУ мають майже таку ж кількість артилерійських боєприпасів, як російська армія.

Окрім того, поінформував він, Європа до кінця зими підготує загалом - з початку повномасштабної агресії - 75 тисяч українських солдатів, з них чверть пройшли навчання у Німеччині. Пісторіус також підтвердив наявність рішення про передачу Україні 4 тисячі ШІ-дронів.

«Це дуже важливий «актив» для ЗСУ не лише для того, щоби захищатися, але й атакувати російську логістику… Це, звісно, не змінить правила гри, але надасть перевагу Україні», - переконаний він. Що стосується перспектив передачі німецької далекобійної зброї, то тут Німеччина не змінила своєї позиції.«Ми не змінили нашу лінію, це інші міняють свої лінії. Що законно - кожен вирішує за себе. У питанні Taurus ми говоримо про систему, що суттєво відрізняється від усіх інших, які використовуються в Україні», - заявив Пісторіус, додавши, що «ніхто не хоче ставати стороною війни».

З приводу 1000 днів російської війни проти України німецький міністр підкреслив, що Путін надалі посилює ескалацію, що підтверджує, зокрема, недільна повітряна атака, яка стала наймасштабнішою за останній час та була спрямована проти цивільної інфраструктури.«Цілком очевидно, що це атака з метою так послабити енергетичну інфраструктуру, щоби зима стала особливим випробуванням для українського населення. Йдеться про терор, про створення страху та невпевненості», - зауважив міністр.

Він також зазначив, що Москва погрожує за кожної можливості США та іншим партнерам у Європі «наслідками» в разі продовження підтримки Києва, і нагадав також про те, що Росія залучила 10 тисяч північнокорейських солдатів, що стало новим виміром у цій війні.«А це нічого не змінить: Україна може й надалі розраховувати на підтримку ЄС, європейських союзників по НАТО», - запевнив Пісторіус.

Як повідомлялося, сьогодні, 19 листопада, у Брюсселі відбувається позачергове пленарне засідання Європейського парламенту, присвячене відзначенню сумної дати – 1000 днів з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, яке розпочалося вранці 24 лютого 2022 року.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті