ЄС може позбавити Угорщину права голосу, аби схвалити 50 млрд євро для України – ЗМІ

Країни-члени ЄС планують позбавити Угорщину права голосу, щоб схвалити угоду про надання допомоги Україні розміром 50 млрд євро у 2024-2027 роках. Про це повідомив "Financial Times" із посиланням на європейських дипломатів, - передає "Слово і діло".

Так, деякі чиновники пропонують застосувати процедуру покарання за статтею 7-го договору про Європейський Союз 2007 року за порушення верховенства закону, що може призвести до припинення права голосу Угорщини.

Однак це рішення може заблокувати будь-яка інша країна-член ЄС. Проте, як зазначає видання, зміна уряду в Польщі означає, що Угорщина більше не має "гарантованого захисника".

Водночас багато країн висловили занепокоєння щодо використання, по суті, найбільшої зброї ЄС проти держави-члена. Натомість, за словами чиновників, вона сподівається переконати Орбана відмовитися від вето на фінансування, продемонструвавши йому "справжню ціну ізоляції" його країни в блоці.

Якщо це не вдасться, 26 інших членів ЄС зможуть укласти угоду самостійно, хоча це займе час.

"Можливо, Угорщина може створити більше проблем, - сказав високопосадовець ЄС, який був присутній на саміті в Брюсселі минулого тижня. - Можливо, Угорщина зможе змусити нас використати кілька різних інструментів. Але зрештою Угорщина не зможе перешкодити нам надати гроші Україні".

Як повідомлялося, Орбан заблокував спільне рішення ЄС про пакет бюджетних рішень, частиною якого є 4-річна допомога Україні на суму 50 млрд євро, однак лідери ЄС вірять у спільне рішення про її схвалення на початку 2024 року.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті