ЄК вивчає рішення Угорщини позбавити соцвиплат українських біженців з районів, яких не торкнулася війна

Європейська комісія вивчає указ уряду Угорщини не надавати більше соціальних виплат українським біженцям, які прибули з районів, що не постраждали від війни. Про це повідомила представниця Європейської комісії Анітта Гіппер (Anitta Hipper) у Брюсселі на брифінгу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Нам відомо про цей указ, і ми його вивчаємо. Але дозвольте мені ще раз повторити позицію ЄС, яка полягає в тому, що ЄС єдиний у забезпеченні захисту всім, хто рятується від путінських бомб. І це те, що ми робили й далі робитимемо для українського народу і забезпечуватимемо його захист стільки, скільки буде потрібно", - зазначила вона.

Гіппер уточнила, що тимчасовий захист, який ЄС надає українським біженцям, є "доступом до прав у ЄС, а також у всіх державах - членах ЄС, включно з правами на проживання, а також доступом до ринку праці, житла, соціального забезпечення, медичної та іншої допомоги". "Цей указ щойно набув чинності, і нам треба буде (для з'ясування деталей і наслідків) зв'язатися з угорською владою", - додала представник Єврокомісії.

Гіппер також повідомила, що ЄК отримала й вивчає лист із Будапешта, в якому викладено відповіді на запитання, пов'язані з рішенням Угорщини після візиту прем'єр-міністра Віктора Орбана до Москви спростити умови в'їзду для росіян і білорусів, включивши їх до програми так званої національної картки, за якою охочі працювати в Угорщині зможуть перебувати протягом двох років із можливістю продовження.

Згідно з позицією Брюсселя з цього питання Росія становить загрозу безпеці ЄС, і, отже, всі інструменти, які використовуються на рівні Союзу і держав-членів, мають гарантувати безпеку Союзу в цілому.

Як повідомлялося, у Європарламенті готують "обмежувальні заходи" для Угорщини через її рішення спростити в'їзд для громадян РФ і Білорусі. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті