Єгипет закуповує майже півмільйона тонн пшениці у росії в рамках приватної угоди

Державний закупівельник зерна Єгипту придбав близько півмільйона тонн російської пшениці в рамках приватної угоди, зумівши домовитися про нижчі ціни, ніж ті, що пропонували на більш традиційних тендерах. Про це пише Reuters, посилаючись на чотирьох трейдерів.

Видання пише, що Єгипет, який є одним із найбільших світових імпортерів пшениці, торік почав переходити до прямих закупівель замість тендерів після того, як війна росії проти України порушила його закупівлі.

Зазначається, що генеральне управління з поставок товарів (GASC) закупило в п'ятницю близько 480 тис. метричних тонн російської пшениці в торгової фірми Solaris за ціною близько 270 дол. за тонну на основі вартості та фрахту (C&F), повідомили трейдери.

Видання додало, що компанія GASC була недоступна для коментарів.

Трейдери повідомили Reuters, що ціна може бути нижчою за неофіційну нижню межу, встановлену російським урядом для контролю внутрішніх цін на пшеницю.

Після того як війна в Україні порушила експорт пшениці з країни, Єгипет став в основному покладатися на відносно дешеве російське зерно.

Як повідомлялося, путін і Ердоган не змогли домовитися про відновлення "зернової угоди". Однак президент Туреччини заявив, що готує новий пакет консультацій з ООН щодо угоди і вважає, що зможе досягти результату.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті