Японія розробила наймасштабніший за 80 років план нарощування військового потенціалу

Японія оприлюднила наймасштабніший з часів Другої світової війни план нарощування військового потенціалу вартістю 320 мільярдів доларів, який передбачає закупівлю ракет, здатних завдати удару по території Китаю, і підготовку країни до тривалого військового конфлікту. Про це повідомляє "Голос Америки".

Зазначається, що реалізація п'ятирічного плану, колись немислимого в Японії, що стала пацифістською, за оцінками виведе країну на третє місце за військовими витратами після США і Китаю.

Прем'єр-міністр Фуміо Кісіда заявив, що Японія та її народ переживають «переломний момент в історії», і що нарощування військової сили – це його відповідь «на різні виклики безпеки, з якими ми стикаємося».

Уряд Кісіди побоюється, що росія створила прецедент, який спонукає Китай напасти на Тайвань, що може загрожувати прилеглим японським островам, порушити постачання напівпровідників і створити серйозні проблеми для морських шляхів, якими поставляється нафта з Близького Сходу.

«Це ставить новий курс для Японії. Якщо цей план буде належним чином реалізований, [японські] Сили самооборони стануть справжньою, ефективною силою світового класу», – заявив колишній адмірал Морських сил самооборони Йодзі Кода, який командував японським флотом у 2008 році.

Уряд повідомив, що він також накопичуватиме обладнання та боєприпаси, розширюватиме транспортні можливості та розвиватиме потенціал для ведення бойових дій у кіберпросторі. Відповідно до повоєнної Конституції Японія відмовилася від права вести війну та створювати кошти для цього.

"Російське вторгнення в Україну є серйозним порушенням законів, що забороняють застосування сили, і воно похитнуло підстави міжнародного порядку", - йдеться у стратегічному документі.

"Стратегічний виклик, кинутий Китаєм, є найсерйознішим із тих, з якими коли-небудь стикалася Японія", - йдеться далі в документі, в якому також зазначається, що Пекін не виключає застосування сили, щоб поставити Тайвань під свій контроль.

Інший стратегічний документ у галузі національної безпеки, що вказує на Китай, росію та Північну Корею, обіцяє тісне співробітництво зі США та іншими країнами-однодумцями для стримування загроз встановленому міжнародному порядку.

План прем'єр-міністра Кісіди передбачає збільшення видатків на оборону до 2% від ВВП протягом п'яти років, що означає скасування самообмеження на 1%, що діє з 1976 року.

Статті

Світ
28.12.2024
11:00

“Українські спецслужби можуть відчути себе ще менш стримуваними”. Огляд західних медіа

Американські прихильники України вже давно попереджають, що подібні вбивства можуть дати швидку дозу задоволення, але в кінцевому підсумку є провокаційними, контрпродуктивними і марною тратою обмежених ресурсів
Країна
27.12.2024
10:30

Діти, постраждалі від війни: хто має право на цей статус та які він дає пільги

Багато хто вважає статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, тотожним статусу "дитина війни". Це не так.
Світ
26.12.2024
11:39

Сирійський ляпас путіну: наслідки

Репутаційний ефект від падіння режиму Башара Асада в Сирії для російського диктатора можна порівняти з ситуацією, ніби його відшмагати по щоках прямо на трибуні під час засідання Генеральної асамблеї ООН
Всі статті