Японія і В'єтнам мають намір посилити військове співробітництво через загрози Китаю 

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда і президент В'єтнаму Во Ван Тхуонг у понеділок узгодили зміцнення співробітництва між двома країнами в галузі морської безпеки в умовах військової активності Китаю, яка зростає в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Про це повідомляє видання Kyodo, - пише NV.

Під час переговорів Кісіда і Тхуонг підтвердили, що продовжуватимуть готуватися до успіху спеціального саміту за участю лідерів АСЕАН, який Японія прийме наступного місяця, щоб відзначити 50-річчя їхньої дружби і співпраці.

Кісіда і Тхуонг також підтвердили свою прихильність розширенню двостороннього співробітництва з різних питань, включно з економікою та культурними обмінами.

Японія намагається скористатися економічним зростанням в Азії, зміцнюючи зв'язки з країнами, що розвиваються, такими як В'єтнам та інші члени АСЕАН, в той час як він намагається протистояти зміцненню впливу Китаю в регіоні.

В'єтнам разом з іншими країнами-членами Асоціації країн Південно-Східної Азії має територіальні претензії до Пекіна в стратегічно важливому Південно-Китайському морі. Китай претендує на значну частину цього регіону, де проходять одні з найжвавіших морських шляхів у світі.

Між Японією та Китаєм також виникають суперечності щодо контрольованих Токіо островів Сенкаку, на які претендує Пекін. Кораблі китайської прибережної охорони неодноразово заходили в японські територіальні води навколо безлюдних островів, які в Пекіні називаються Дяоюйдаой.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті