Як перед розпадом СРСР: російський центробанк попереджає про тривалий цикл низьких цін на нафту, що насувається

Центральний банк Росії попередив кремлівських політиків, що Сполучені Штати і ОПЕК можуть затопити ринок нафти і спричинити повторення затяжного обвалу цін 1980-х років, який призвів до розпаду Радянського Союзу. Про це 24 березня пише Reuters.

Попередження пролунало за кілька тижнів до того, як президенти РФ та США Володимир Путін і Дональд Трамп почали переговори про припинення війни в Україні.

Трамп попередив, що може запровадити подальші санкції проти Росії, якщо не буде досягнуто мирної угоди. Він також пообіцяв збільшити видобуток нафти в США і закликав лідера ОПЕК Саудівську Аравію викачувати більше нафти, щоб допомогти світовій економіці.

Центральний банк зробив це попередження в презентації, підготовленій для обговорення під головуванням прем'єр-міністра Михайла Мішустіна в лютому, яку бачило агентство Reuters.

"Центробанк, який ретельно аналізує економічні ризики в засекречених звітах щонайменше раз на рік, не сказав, за яким сценарієм ОПЕК і США можуть заполонити ринок і наскільки ймовірними є ці ризики. У своїх попередніх звітах, які бачило агентство Reuters, центральний банк називав ціни на нафту одним із ризиків для російської економіки, але ніколи не був настільки конкретним щодо того, як може виникнути тривалий цикл низьких цін на нафту. Міністерство економіки, окремо, також зробило презентацію для зустрічі, посилаючись на інші ризики для економіки, такі як слабша активність інвесторів, зростання витрат і «погані борги»", - пише видання.

«Значним ризиком є ціна на нафту», - йдеться в одному зі слайдів, переглянутих агентством Reuters, де серед ризиків перераховано “значне збільшення видобутку в США і за межами ОПЕК”.

«Історичний прецедент - після періоду високих цін на нафту в 1974-1985 роках, 18 (!!!) років низьких цін на нафту», - сказано на слайді презентації з трьома знаками оклику.

Reuters нагадує, що для Росії, другого за величиною експортера у світі, нафта і газ були її силою і слабкістю відтоді, як радянська влада відкрила один з найбільших у світі вуглеводневих басейнів у Західному Сибіру впродовж десятиліть після Другої світової війни. Протягом десятиліть високі ціни на нафту дозволяли Кремлю підтримувати економіку і витрачати кошти на політичні кампанії за кордоном, такі як підтримка урядів від Куби до Анголи і В'єтнаму. Коли ціни впали, економіка вдарилася об скелі з вражаючими геополітичними наслідками, як, наприклад, у 1991 році, коли розпався Радянський Союз. Обвал цін на нафту у 1980-х роках унеможливив для Радянського Союзу наздогнати Сполучені Штати у гонці озброєнь. Фінансові проблеми загострилися і призвели до розпаду Радянського Союзу - події, яку диктатор Росії Владімір Путін неодноразово описував як трагедію.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
16.04.2025
13:57

«Трамп і Зеленський загнали себе в становище заручників». Російські ЗМІ про Україну

«Відносне затишшя з боку західних політиків щодо удару по Сумах також свідчить про зміни в підходах Вашингтона і Брюсселя до тиску на Росію"...
Донбас
13.04.2025
18:00

Російський прем'єр-міністр «ДНР» спростував заяви Пушиліна про швидке перетворення «республіки» на квітучий сад. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок "ДНР" відвідав російський Ростов-на-Дону, де з трибуни чергового пропагандистського форуму про "відродження" окупованих територій України намалював утопічну картину світлого майбутнього Донбасу.
Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Всі статті