"Я не хочу благати Путіна сісти за стіл переговорів, я хочу, щоб він благав союзників України про це" - Дуда

"Я не хочу благати Володимира Путіна сісти за стіл (переговорів - ред). Я хочу, щоб Володимир Путін благав нас, благав Україну, благав союзників України сісти за стіл і поговорити про те, як покласти край цій війні і як вирішити всі проблеми, які у нас є", - заявив президент Польщі Анджей Дуда  23 січня на "Українському сніданку" в Давосі, організованому Фондом Віктора Пінчука, - пише "Інтерфакс-Україна".

При цьому Дуда зазначив, що Україна - "не локальна країна, це глобальна країна, тому вона потребує глобального рішення".

"Будь-яке остаточне і мирне рішення, що припиняє цю війну, відповідає інтересам України, Польщі та нашої частини Європи і нашої частини Європейського Союзу - я зараз думаю про країни Центральної Європи, особливо про ті країни, які роками перебували за залізною завісою в радянській зоні впливу. І як ви дуже добре знаєте, деякі радники Володимира Путіна іноді згадують, що це реальна зона російського впливу і зараз, і це право Росії мати свій вплив у цій частині Європи, а також у цій частині Європейського Союзу", - зазначив глава Польської держави.

З огляду на це він наголосив на важливості дій, необхідних для досягнення мирного рішення, щоб "покласти край цій війні, що гарантує Україні суверенітет, незалежність, що гарантує силу міжнародного права", і щоб "зупинити імперські амбіції російських еліт, які зараз абсолютно здійсненні".

"Росія, самі росіяни не поважають міжнародного права, тому що вони порушують міжнародне право щодня... Тому, якщо ми поговоримо і якщо ми поставимо запитання, як спонукати Володимира Путіна сісти за стіл мирних переговорів, моя відповідь: ми маємо вжити таких рішучих заходів, щоб змусити Володимира Путіна попросити про мирні переговори", - зазначив Дуда.

Статті

Світ
23.01.2025
13:00

Зарубіжні активи РФ: вічна «заморозка»

З урахуванням поточної ситуації на фронті, коли вже ніхто, включно з президентом, не говорить про військове звільнення окупованих територій, – не доводиться розраховувати на виплату РФ компенсацій за завдані Україні збитки.
Країна
22.01.2025
17:00

Вибори на деокупованих територіях: зміна парадигми

Як бачимо, вступні дані для проведення виборів на деокупованих територіях до 2022 року і після - кардинально різні. Отже, треба міняти й парадигму виборів на них.
Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Всі статті