Виставка "Портрети Маріуполя" відкрилась у Національному музеї України

Виставка "Портрети Маріуполя"  відкрилась у Національному музеї України у Києві, - повідомляє кореспондент "ОстроВа".

Команда "Простір Марії" протягом кількох місяців збирала історії людей, що були змушені покинути рідний Маріуполь через російську агресію.

На виставці портрети маріупольців - це 27 окремих історій, які переплетені спільним горем і травмою.

"Проєкт "Портрети Маріуполя" покликаний розповісти не лише про те, як виживали в місті Марії. Сьогодні він трансформувався у натхнення й віру, бо ці 27 героїв і героїнь, зокрема, у Києві, Львові та Тернополі починають нове життя. Вони... інтегруються в громади, знаходять нові соціальні зв'язки. Для кожного з них - це пошук дому, водночас це й віра в те, що ми обов'язково повернемося до деокупованого Маріуполя", - зазначила координатор проєкту Алевтина Швецова.

Під час відкриття виставки героям проєкту вручили їх друковані фотопортрети.

Також на виставці показали артефакт - уламок з люстри Маріупольського драмтеатру, на який росіяни скинули бомбу 16 березня 2022 року.

На заході відбулася презентація документального фільму про зйомки та підготовку проєкту “Портрети Маріуполя”. Виставка в Національному музеї історії України триватиме до 28 травня. 

Проєкт “Портрети Маріуполя” реалізується ГО “Простір Марії” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті