Апофеоз цинізму: Лавров заявив, що Росія «захищає права людей», території їй не потрібні

Лавава російського МЗС Сергій Ларов заявив, що під час врегулювання «конфлікту» (так Росія називає війну) в Україні треба зрозуміти, що головне в цьому питанні є «захист прав людей», а не «територіальні розміни». Відповідну заяву він зробив 9 вересня за підсумками засідання Стратегічного діалогу Росія - Рада співробітництва арабських держав Перської затоки, - пишуть росЗМІ.

Відповідаючи на запитання про можливість проведення мирної конференції щодо України в Саудівській Аравії, Лавров зазначив, що йдеться не про те, де і в якому колі зібратися, а про те, що обговорювати.

Обговорювати заклики до припинення вогню і «територіальних обмінів», за словами Лаврова, несерйозно.

«Проблема не в територіях, проблема в правах людей, які були розтоптані законодавчо», - сказав він, додавши, що про права людей у жодній із мирних ініціатив, які “плавають у політичному просторі”, не згадується.

Лавров запевняє, що Росія захищає людей, і всім, хто виявляє інтерес до сприяння врегулюванню, слід осмислити це. «І зробити це безпосередньою частиною своєї практичної роботи», - порекомендував він.

Нагадаємо, що війна Росії проти України призвела до сотень тисяч військових втрат з обох сторін і десятків тисяч убитих і поранених мирних жителів України.

У період із 24 лютого 2022 року, коли розпочався збройний напад Російської Федерації на Україну, до 29 січня 2023 року Управління Верховного комісара ООН із прав людини (УВКПЛ) зареєструвало 18 657 постраждалих серед мирних жителів в Україні: 7 110 вбитих і 11 547 поранених.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті