Вища рада правосуддя звільнила суддю Донецького окружного суду, яка мала паспорт РФ

Вища рада правосуддя (ВРП) сьогодні, 10 грудня вирішила звільнити суддю Донецького окружного адміністративного суду Людмилу Арестову. Про це йдеться у повідомленні на сайті ВРП.

За це рішення проголосували всі 13 членів ВРП.

Подання зробила Третя Дисциплінарна палата, яка вирішила притягнути суддю до дисциплінарної відповідальності і застосувати до неї стягнення у виді подання про звільнення з посади.

«Вища рада правосуддя вирішила звільнити суддю Донецького окружного адміністративного суду Людмилу Арестову з посади з судді на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України (вчинення істотного дисциплінарного проступку – ред.)», – повідомив голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик на засіданні 10 грудня. Таким чином, Людмила Арестова втратила статус судд, - інформує "Радіо.Свобода".


У липні 2023 року «Схеми» опублікували розслідування про те, що суддя Людмила Арестова, відповідно до витягу з автоматизованої системи «Роспаспорт», є громадянкою РФ. Документ вказує, що російський паспорт Арестова отримала на підставі так званого «договору про прийняття Криму до складу Росії» у 2014 році, згідно з яким громадян України й осіб без громадянства – які на той момент постійно проживали на півострові – визнавали громадянами Росії.

За допомогою сайту Податкової служби РФ «Схемам» вдалося встановити індивідуальний податковий номер платника податків у Росії Людмили Арестової, прив’язаний до її паспорта громадянки РФ.

«Схеми» знайшли й підтвердження використання суддею Арестовою російського паспорта. У витоку з баз даних авіаперельотів РФ є інформація про поїздки судді. Зокрема, після окупації півострова в травні 2014 року Арестова літала до Москви: 11 травня вона вилетіла рейсом Сімферополь-Домодєдово, і повернулася до Криму три дні потому. В обох випадках суддя літала за російським паспортом.

Статті

Країна
10.01.2025
17:00

“Лівосторонній рух”: Рада, нарешті, почала приймати законопроєкт, який регулює розслідування і покарання за воєнні злочини. Але не той

11538 може заблокувати розслідування міжнародних злочинів, тому що буде неясно, який закон застосовувати. До того ж рішення українського суду по міжнародних злочинах буде легко оскаржити і виграти в Європейському суді з прав людини, що стане ганьбою...
Країна
10.01.2025
09:00

Заяви Трампа про Україну, НАТО, Путіна, Гренландію та Канаду: чому це важливо

Якщо РФ не розвалиться протягом каденції Трампа, поки вона залишатиметься такою, якою вона є, Україну в НАТО ніхто не пустить.
Країна
09.01.2025
11:39

Транзит. Крапка. Крапка?

Припинення транзиту російського газу в Європу через Україну з 1 січня нарешті стало доконаним фактом. Який, утім, не матиме серйозних економічних наслідків для РФ...
Всі статті