Виріб уже має успішні бойові застосування: що відомо про дрон-ракету "Пекло"

На День Збройних сил в Україні представили нову розробку. Це так званий "дрон-ракета" або реактивний безпілотник під назвою "Пекло". До цього про його розробку нічого не було відомо. Зображення цієї зброї оприлюднив президент Володимир Зеленський. За його словами, її вже випробували в бою вона пішла в серійне виробництво, - пише ВВС.Україна.

"Наша, українська зброя, яка вже має підтверджене бойове застосування. Сьогодні передали першу партію нашим Силам оборони. Тепер завдання – нарощувати виробництво та застосування", - повідомив президент.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін уточнив, що першу партію "Пекла" передали в армію 6 грудня.

"Ракету-дрон український виробник створив з нуля в рекордні терміни — протягом року. Виріб уже має успішні бойові застосування", - наголосив він.

Цей дрон, за його словами, летить зі швидкістю 700 км/год на відстань до 700 км.

Крім того, постійно ведуться роботи з підвищення рівня захищеності виробу від впливу РЕБ, покращення експлуатаційних характеристик і точності ураження. Розробляються нові види бойової частини для розширення переліку можливих обʼєктів ураження.

Аналізуючи оприлюднені фото і відео безпілотника "Пекло", можна сказати, що розробка дійсно є доволі новітньою для ЗСУ.

На верхній частині фюзеляжу видно конструкцію схожу на кріплення, що може означати, що запускається цей безпілотник не з землі, а з повітряних носіїв, ймовірно, з фронтових бомбардувальників чи винищувачів.

Якщо це дійсно так, то перед нами принципово новий підхід до запуску БПЛА, який раніше не застосовувався під час російсько-української війни. Наприклад, ударний далекобійний дрон "Лютий" запускають шляхом розгону на злітній смузі, а перероблені радянські Ту-141 ("Стриж") - зі спеціальної масивної пускової установки.

Таким чином можна стверджувати, що дрон-ракета "Пекло" ближча до крилатих ракет, ніж власне до безпілотників. Також вона має схожість з високоточними західними плануючими авіабомбами типу французької AASM (HAMMER), на якій теж встановлюється ракетний прискорювач і система навігації.

Щоправда, заявлена дальність польоту українського "Пекла" в 10 разів більша. Не виключено, що частково це пов'язано з набагато меншою бойовою частиною. Україна не розкриває, яка БЧ стоїть в цих ракето-дронах.

На фюзеляжі в хвостовій частині "Пекла" можна помітити виносний турбореактивний двигун, попереду - датчик швидкості руху (трубка Піто).

Загалом цей дрон дуже схожий за обрисами на представлений наприкінці серпня реактивний безпілотник "Паляниця". Однак той не мав виносного двигуна, був оснащений рухомими рулями в хвостовій частині і запускався, як було заявлено, зі спеціальної платформи.

Його дальність також була заявлена в районі 600-700 км.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті