"Виконані всі чотири кроки": стали відомі деталі оцінки Єврокомісії прогресу України на шляху до членства

Єврокомісія відзвітувала послам країн-членів про прогрес, досягнутий Україною у відповідності критеріям, необхідним для відкриття переговорів про її вступ до ЄС. Документ із висновками опинився у розпорядженні Радіо Свобода.

Зауваження до України зберігалися в антикорупційній галузі, і Єврокомісія відзначає в цьому контексті рішення про збільшення чисельності штату Національного Антикорупційного Бюро до тисячі осіб у грудні 2023-го. Згадане також рішення, яким Агентству з питань запобігання корупції дозволили перевіряти законність придбання майна

декларантами до вступу на державну службу та перевіряти уже перевірені активи, якщо надійшла нова інформація.

Згаданий у звіті й закон про лобіювання, який передбачає створення реєстру прозорості та конкретний режим перевірки. Завершеним Єврокомісія вважає і цей крок з огляду на схвалення у березні 2024-го закону, який передбачає відповідальність за порушення.

Вважається також, що Україна вжила заходів у галузі захисту прав нацменшин, виконавши рекомендації Венеційської комісії від червня та жовтня 2023 року. Перелічені конкретні законодавчі ініціативи від грудня 2023 року до червня 2024-го, зокрема, схвалення Методики використання мов національних меншин, Дорожньої карти з питань освіти для нацменшин, визначення переліку населених пунктів, де поширюються окремі права нацменшин та змін до програми «Єдність у різноманітності».

Єврокомісія відзначає, що цей крок завершено, оскільки Венеційська комісія не робила нових зауважень після своїх рекомендацій. Отже, Україна вжила всіх необхідних заходів, ідеться у звіті. Згадані й двосторонні переговори з Угорщиною, спрямовані на подальше посилення захисту нацменшин, що тривають.

Єврокомісія також посилається на свою рекомендацію Україні продовжувати боротися з корупцією, розслідуючи надалі відповідні кейси. За перші чотири місяці 2024 року НАБУ і САП, сказано у звіті, порушили 164 справи і висунули обвинувальні акти 54-м особам.

«Україна продовжує стабільно просуватися на шляху реформ для вступу до ЄС і виконала всі чотири кроки», – резюмує Єврокомісія.

7 червня Єврокомісія представила оцінку послам країн-членів Євросоюзу, які мають схвалити переговорну рамку і дати зелене світло фактичному старту переговорів про вступ, скликавши міжурядову конференцію.

Втім, представник Угорщини висловив заперечення, зазначивши, що Будапешт не вважає задовільним виконання пункту, пов’язаного з нацменшинами. Чергова спроба здолати опір Угорщини й домовитися про скликання конференції відбудеться наступного тижня.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
22.04.2025
08:29

Альтернативи американській зброї, неонацистські союзники Путіна і авторитарний Зеленський. Західні медіа про Україну

“Наразі Patriot залишаються незамінними для протиповітряної оборони Європи. Пройдуть роки, перш ніж у неї з’явиться власний захисний щит із системою SAMP/T”
Країна
21.04.2025
12:03

«Хочу багато грошей, щоб викупити Росію і закінчити війну». Про це зараз мріють наші діти…»

Є в мене таке гасло: Навіть якщо ти знаєш, що завтра кінець Світу  -  обов'язково саджай  сьогодні дерево.
Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Всі статті