"Виконані всі чотири кроки": стали відомі деталі оцінки Єврокомісії прогресу України на шляху до членства

Єврокомісія відзвітувала послам країн-членів про прогрес, досягнутий Україною у відповідності критеріям, необхідним для відкриття переговорів про її вступ до ЄС. Документ із висновками опинився у розпорядженні Радіо Свобода.

Зауваження до України зберігалися в антикорупційній галузі, і Єврокомісія відзначає в цьому контексті рішення про збільшення чисельності штату Національного Антикорупційного Бюро до тисячі осіб у грудні 2023-го. Згадане також рішення, яким Агентству з питань запобігання корупції дозволили перевіряти законність придбання майна

декларантами до вступу на державну службу та перевіряти уже перевірені активи, якщо надійшла нова інформація.

Згаданий у звіті й закон про лобіювання, який передбачає створення реєстру прозорості та конкретний режим перевірки. Завершеним Єврокомісія вважає і цей крок з огляду на схвалення у березні 2024-го закону, який передбачає відповідальність за порушення.

Вважається також, що Україна вжила заходів у галузі захисту прав нацменшин, виконавши рекомендації Венеційської комісії від червня та жовтня 2023 року. Перелічені конкретні законодавчі ініціативи від грудня 2023 року до червня 2024-го, зокрема, схвалення Методики використання мов національних меншин, Дорожньої карти з питань освіти для нацменшин, визначення переліку населених пунктів, де поширюються окремі права нацменшин та змін до програми «Єдність у різноманітності».

Єврокомісія відзначає, що цей крок завершено, оскільки Венеційська комісія не робила нових зауважень після своїх рекомендацій. Отже, Україна вжила всіх необхідних заходів, ідеться у звіті. Згадані й двосторонні переговори з Угорщиною, спрямовані на подальше посилення захисту нацменшин, що тривають.

Єврокомісія також посилається на свою рекомендацію Україні продовжувати боротися з корупцією, розслідуючи надалі відповідні кейси. За перші чотири місяці 2024 року НАБУ і САП, сказано у звіті, порушили 164 справи і висунули обвинувальні акти 54-м особам.

«Україна продовжує стабільно просуватися на шляху реформ для вступу до ЄС і виконала всі чотири кроки», – резюмує Єврокомісія.

7 червня Єврокомісія представила оцінку послам країн-членів Євросоюзу, які мають схвалити переговорну рамку і дати зелене світло фактичному старту переговорів про вступ, скликавши міжурядову конференцію.

Втім, представник Угорщини висловив заперечення, зазначивши, що Будапешт не вважає задовільним виконання пункту, пов’язаного з нацменшинами. Чергова спроба здолати опір Угорщини й домовитися про скликання конференції відбудеться наступного тижня.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті