Вибори в Туреччині. Як голосували Ердоган і Киличдароглу

У Туреччині в неділю в другому турі обирають президента країни між чинним главою держави Реджепом Таїпом Ердоганом і його опонентом, опозиціонером Кемалем Киличдароглу. Про це повідомляє "Європейська правда".

Ердоган здобув перемогу в першому турі два тижні тому з комфортною перевагою в майже 5 відсоткових пунктів. Але йому не вистачило голосів, щоб досягти необхідних понад 50% для уникнення другого туру.

Виборчі дільниці відкрилися о 08:00 і закриються о 17:00 за місцевим часом. По всій країні встановлено понад 191 тисячу виборчих урн. Понад 64 мільйони людей мають право проголосувати.

Підрахунок голосів розпочнеться після закриття виборчих дільниць. У Туреччині немає екзит-полів, але очікують, що попередні результати будуть відомі протягом кількох годин після закриття виборчих дільниць.

Опитування, проведене соціологічною компанією Konda 20-21 травня, показало підтримку Ердогана на рівні 52,7%, а Киличдароглу - 47,3%.

Якщо Ердоган переможе, він може залишатися при владі до 2028 року. Після трьох термінів на посаді прем'єр-міністра і двох президентських термінів Ердоган є лідером Туреччини, який найдовше керує країною. 

Киличдароглу, колишній державний службовець, пообіцяв скасувати багато радикальних змін Ердогана у внутрішній, зовнішній та економічній політиці Туреччини.

Статті

Донбас
23.02.2025
18:06

Жителям зруйнованої Авдіївки наказали вірити в швидке відродження міста. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу радісно передруковували російські коментарі з приводу зовнішньополітичних кроків Дональда Трампа, додавали «експертні» думки доморощених «політологів» з цього приводу. Однак місцевий порядок денний теж...
Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Всі статті